اخبار اقتصادی

حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد دنیا

ثروتمندترین فرد دنیا 20 درصد از خاندان سلطنتی انگلیس ثروتمندتر است!

21 آذر 1398

آمریکا تعرفه های سنگین برای واردات فولاد و آلومینیوم می گذارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، می گوید: در روزهای آینده فرمان وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم را صادر می نماید. چنین تصمیمی می تواند به تولیدکنندگان در چین و همین طور بعضی هم پیمانان آمریکا از جمله کانادا...

18 آذر 1398

اسفنانی: نوسان در قیمت یک کالا مربوط به عملکرد تعزیرات نیست

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه در ابرشهر تهران نظارت صنفی کاری بسیار سنگین است، گفت: اینکه کالایی در نقاط مختلف تهران با قیمت های متفاوت عرضه گردد به اشکال در سیستم اداره شهر باز می گردد نه عملکرد سازمان تعزیرات.

17 آذر 1398

نانواکناری: نشست بحرین شکست خورده است

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نشست ضد ایرانی امنیت دریایی و هوایی نتیجه ای نخواهد داشت، گفت که تامین امنیت و آرامش منطقه باید بر عهده کشورهای منطقه باشد چون وجود بیگانگان نتیجه ای جز ناامنی نخواهد داشت.

17 آذر 1398

مجوز مصرف چغندر قند تراریخته صادر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران، سازمان ایمنی غذای اتحادیه اروپا متولی صدور مجوز سلامت و امنیت محصولات غذایی در اروپا است. این مرجع در سال 2006 چغندرقند تراریخته رقم H7-1 را مورد تایید قرار داد و مجوز واردات این محصول را به اروپا...

16 آذر 1398

اقتصاد نفتی بزرگ ترین خیانت به کشور است

به گزارش خبرنگاران، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر دوشنبه در نشست علم و فناوری اقتصاد دانش بنیان که در دفتر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، بابیان اینکه اقتصاد نفتی بزرگ ترین خیانت به کشور است، اظهار کرد: هیچ کشوری در حوزه دانش بنیان رشد نکرده مگر...

14 آذر 1398

ساختمان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تجمیع می شوند

رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم تکریم و تودیع خود با اشاره به بزرگترین پروژه تاریخ دانشگاه در جهت توسعه زیرساختها به خرید شهرک 44 هکتاری از وزارت دفاع در منطقه نوبنیاد خبر داد و گفت: این پروژه از آبان 96 آغاز شده و تلاش 2 ساله آن امروز به...

14 آذر 1398

تظاهرات در لبنان، مالیات واتس اپ بیروت را آتش زد (

این تظاهرات بزرگترین تظاهرات سال های اخیر در این کشور به شمار می آید و هزاران نفر در برابر کاخ نخست وزیری لبنان تجمع کردند.

12 آذر 1398

تنها امید بازار نفت

نفت روز آدینه در واکنش به آمار مالی نگران کننده چین که به دلواپسی بازار درباره دورنمای تقاضا برای نفت دامن زد و همچنین ادامه رشد هفتگی ذخایر نفت آمریکا، رشد قیمتی که اوایل معاملات داشت را از دست داد و یک کاهش هفتگی دیگر را به ثبت رساندند.

10 آذر 1398

مجازات سنگین تاوان قتل فجیع مرد طلافروش

اوایل پاییز سال 97 همسر یک مرد طلافروش به پلیس آگاهی رفت و از ناپدید شدن همسر 37 ساله اش به نام نیما خبر داد.

9 آذر 1398

کره جنوبی صادرات دارو و مواد جانبی به ایران را متوقف کرد

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدام غیربشردوستانه دولت کره جنوبی علیه مردم ایران، گفت: کره جنوبی صادرات دارو و مواد جانبی به ایران را متوقف کرد.

9 آذر 1398

وزیر اقتصاد: میزان فرار مالیاتی 30 تا 40 هزار میلیارد تومان است

وزیر امور مالی و دارایی با اشاره به فرار مالیاتی 30 تا 40 هزار میلیارد تومانی گفت: در حال تنظیم دستورالعملی برای ارائه خدمات به مودیان خوش حساب مالیاتی هستیم.

24 آبان 1398

اوکراین گیت، مقامات پنتاگون هم به مجلس نمایندگان احضار شدند

در راستای تحقیقات مربوط به شروع روند استیضاح ترامپ، یک کمیته مجلس نمایندگان، دست به احضار مقامات مربوط به امور بودجه و پنتاگون در این خصوص زده است.

22 آبان 1398

دردسر مکالمه 30 دقیقه ای برای ترامپ

ترامپ و اطرافیان او ادعا می نمایند که منشا حملات سایبری به سرورهای کمیته ملی دموکراتها (Democratic National Committee) در انتخابات ریاست جمهوری 2016، اوکراین - و نه روسیه - بوده است.

19 آبان 1398

هدیه 16 میلیون دلاری سعد الحریری به مدل آفریقایی

یک روزنامه آمریکایی گزارش داد نخست وزیر لبنان چند سال پیش مبلغ هنگفتی را به عنوان هدیه برای یک مدل اهل آفریقای جنوبی واریز کرده است.

18 آبان 1398

مشاور موگرینی: هشت کشور دیگر به اینستکس می پیوندند

مشاور رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از پیوستن هشت کشور دیگر به ساز و کار اقتصادی اتحادیه اروپا برای داد و ستد اقتصادی با ایران اطلاع داد.

12 آبان 1398

لاله صبوری هستم؛ یک مادرِ توئیتری!

روزنامه شهروند - به ناز مقدسی: لاله صبوری با جنگ 77 آمد و خود را به عنوان اولین بازیگران زن در ژانر طنز معرفی کرد و شاید یک شبه راه صدساله رفتن مصداق شاخص شهرتش در اواخر دهه 70 باشد. همان دورانی که به قول خودش مغازه های تجریش شال های او را به نام شال مریمی می...

11 آبان 1398

گره کور ساماندهی واردات تلفن همراه

در برنامه پایش 2 مهرماه، موضوع واردات مسافری موبایل و زمین خواری در مشهد، نقد و آنالیز شد.

8 آبان 1398

طیبی: مقابل 3 مدعی قهرمانی نشان دادیم شخصیت بالایی داریم، دنبال وقت تلف کردن نبودیم

محمد طیبی، مدافع تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: در آغاز لیگ برابر سه مدعی قهرمانی شکست نخوردیم و نشان دادیم که شخصیت تیمی بالایی داریم.

3 آبان 1398

فلاحت پیشه: آمریکا در مقابل ایران دست به عصا حرکت می نماید، موضع کشورها درباره آرامکو سکوت است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید نمود که راهبرد امنیت ملی آمریکا برای قرن 21 اجازه ورود به جنگی را نمی دهد که نتایج آن غیر قابل پیش بینی است. همین موضوع باعث شده آمریکایی ها در مقابل ایران دست به عصا حرکت نمایند.

2 آبان 1398
تعداد: (102)