210 واحد مسکن معلولان و مددجویان کرمان افتتاح شد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، عباس صادق زاده ظهر شنبه در مراسم واگذاری 210 واحد مسکونی معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید، گفت: به مناسبت هفته دولت و عید غدیرخم پروژه هایی در استان کرمان به مورد بهره برداری قرار می گیرد.

210 واحد مسکن معلولان و مددجویان کرمان افتتاح شد

وی اضافه نمود: بالغ بر 12 پروژه آماده افتتاح در استان کرمان داریم و امروز فقط پروژه های مسکن در این قالب افتتاح می شوند.

صادق زاده مطرح نمود: پروژه های دیگر شامل 13 هزار متر ساختمان برای توانمندسازی معلولان توسط خیران، سه هزار متر ساختمان حرفه آموزی، سه هزار متر ساختمان ستاد بهزیستی شهرستان کرمان و ... آماده افتتاح هستند.

وی گفت: امروز شاهد افتتاح 210 پروژه مسکن مددجویی از چند معلولیتی و تک معلولیتی در سطح استان کرمان هستیم.

صادق زده باین کرد: از 210 پروژه مسکن مددجویان چند معلولیتی و تک معلولیتی میزان کل پرداخت بلاعوضی از سمت بهزیستی سه میلیارد و 15 میلیون تومان است. مبلغ 62 میلیارد و 450 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت از طریق سازمان بهزیستی و دستگاه های دیگر که شرکای مسکن هستند مانند خیران مسکن ساز، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن و تامین گردیده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان مطرح نمود: از 210 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی 66 واحد متعلق به خانواده های چند معلولیتی است که 28 واحد آن شهری و 38 روستایی است.

صادق زاده گفت: میزان کمک های بلاعوض پرداخت گردیده استانی و ملی در این زمینه 16 میلیارد و 500 میلیون ریال و میزان تسهیلات قرض الحسنه 11 میلیارد و 700 میلون ریال است.

وی ادامه داد: کلنگ این پروژه ها در سال 95 به زمین زده شد و حدود دوماه قبل به اتمام رسیده اند. 144 واحد از 210 واحد افتتاح گردیده ویژه سایر مددجویان و معلولان است که 130 واحد آن شهری و 14 واحد هم روستایی است.

صادق زاده توضیح داد: میزان پرداخت بلاعوض در 144 واحد 13 میلیارد و 650 میلیون ریال است و 50 میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات به شکل قرض الحسنه پرداخت گردیده است.

وی گفت: تعداد کل واحدهای مسکونی در دست احداث سازمان بهزیستی برای مددجویان خود در سطح استان هشت هزار و 435 واحد است که تا کنون چهار هزار و 545 واحد تحویل مددجویان گردیده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان نمود: یک هزار و 250 واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی در مرحله واگذاری است که پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد دارند و به زودی واگذار خواهد شد. هزار و 500 واحد با 75 درصد پیشرفت فیزیکی تا انتها سال 97 به اتمام خواهد رسید.

صادق زاده اضافه نمود: تعداد واحدهای مسکونی دو معلویتی شهر کرمان 169 واحد است که 30 میلیون تومان کمک بلاعوض برای آنها از طریق بهزیستی بنیاد مسکن و خیرین مسکن ساز تامین می گردد. 242 واحد روستایی نیز برای این خانواده ها در نظر گرفته گردیده که 18 میلون تومان بلاعوض دارد و تا انتها سال آنها تکمیل و در اختیار مددجویان قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "210 واحد مسکن معلولان و مددجویان کرمان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "210 واحد مسکن معلولان و مددجویان کرمان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید