گردشگری مجازی در تهران؛ گشت و گذاری در عظیم ترین پل غیرخودرویی ایران

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، سال جاری به دلیل لزوم پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری، مسئولان توصیه اکید نموده اند که از سفر نوروزی پرهیز گردد.

گردشگری مجازی در تهران؛ گشت و گذاری در عظیم ترین پل غیرخودرویی ایران

البته ماندن در خانه هم برای خود مزیت هایی دارد؛ از جمله اینکه بیشتر کنار یکدیگر هستیم، می توانیم بیشتر مطالعه کنیم و فیلم ببینیم. فرصتی برای انجام کار های عقب افتاده داریم و مهمتر از همه اینکه در چنین شرایط بحرانی جامعه، سالم می مانیم تا بتوانیم دوباره در تعطیلات تابستانی با خیال راحت چمدان سفر ببندیم و به هر کجای این سرزمین پهناور در نهایت آرامش و لذت سفر کنیم.

حال با این وصف، شاید بد نباشد که در خانه و پای سایت ما کمی گردشگری مجازی کنید. ما در این گزارش به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری چند سال اخیر تهران پرداخته ایم که شاید یکی از گزینه های سفر شما در تعطیلات تابستان 99 و بعد از شکست کرونا باشد.

پل طبیعت

در سال های اخیر گروهی از کارشناسان عرصه طراحی و معماری به فکر افزودن جذابیت های گردشگری شهر تهران افتادند تا بتوانند شهری را که بیشتر به دود و ترافیک معروف بود به یک مقصد گردشگری جذاب تر از گذشته تبدیل نمایند. آنها با طرح پروژه ای به نام ساخت 7 پل عابر پیاده در اراضی عباس آباد،هدف خود را پیگیری و اجرایی کردند. یکی از پل هایی که در قالب این پروژه در اراضی عباس آباد ساخته شد با نام پل طبیعت شناخته می گردد. این پل که با طول 300 متر و وزن 2000 تن از عرض عظیمراه مدرس می گذرد و بوستان های طالقانی و آب و آتش را به هم وصل می نماید، عظیم ترین پل غیرخودرویی ایران به حساب می آید.

پل طبیعت با این نام شناخته شد، زیرا دو فضای سبز را به هم پیوند داده است. لیلا عراقیان، سحر یاسایی و علیرضا بهزادی در طراحی این پل از معماری پل های ایرانی، چون پل خواجو الهام گرفته اند. او با این الهام پلی را طراحی کرد که با فرمی درختی کاملا با محیط زیست و طبیعت سازگار است. نمونه مشابه چنین پلی را می توان در پارک های ملی و طبیعی فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک، مالزی و استرالیا دید.

پل طبیعت در مکانی قرار گرفته که می توان از بالای آن تمامی شاهراه های تهران از جمله عظیمراه های مدرس، همت، حقانی و رسالت را به خوبی دید.

لازم به ذکر است ساخت پل طبیعت در سال 1389 آغاز شد. این پل در 20 مهر ماه سال 1393 افتتاح شد.

باشگاه وبلاگ خبری تحلیلی

منبع: گردشبان

به "گردشگری مجازی در تهران؛ گشت و گذاری در عظیم ترین پل غیرخودرویی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مجازی در تهران؛ گشت و گذاری در عظیم ترین پل غیرخودرویی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید