گرانی کاغذ نشریات مکتوب همدان را با چالش جدی روبرو نموده است

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، مهرداد حمزه ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به گرانی قیمت کاغذ طی هفته های اخیر عنوان نمود: متاسفانه به دلیل گران گشتن کاغذ از فردا روزنامه های همدان به ناچار در 4 صفحه منتشر خواهند گشت و تعداد صفحات روزنامه ها کم می گردد.

گرانی کاغذ نشریات مکتوب همدان را با چالش جدی روبرو نموده است

حمزه با بیان اینکه اگر همین روال ادامه پیدا کند مطبوعات به بایگانی تاریخ می پیوندند، گفت: متاسفانه با وجود وعده های داده گردیده مبنی بر تامین کاغذ مورد احتیاج روزنامه ها، هنوز این وعده عملی نگردیده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان از احتمال تعطیلی برخی روزنامه های استان همدان در صورت حل نشدن مشکل کاغذ اطلاع داد و گفت: در استان همدان 3 روزنامه به صورت منظم منتشر می گردد.

وی با اشاره به اینکه گرانی کاغذ نشریات مکتوب همدان را با چالش جدی روبرو نموده است، عنوان نمود: افزایش قیمت کاغذ به کیلویی 8 هزار تومان و چندبرابر شدن قیمت آن در کمتر از چندماه مشکلات بسیاری ایجاد نموده است.

حمزه بابیان اینکه چاپ روزنامه با کاغذ کیلویی 8 هزار تومان مقرون به صرفه نیست، عنوان نمود: گرانی کاغذ در چند هفته گذشته، نگرانی هایی را در میان ناشران و اهالی مطبوعات برانگیخته است چراکه این گرانی زنگ خطری برای ادامه حیات نشریات است.

وی با بیان اینکه متلاشی شدن صنعت نشر و چاپ نیز با گرانی کاغذ دور از ذهن نیست، گفت: دولت باید به کمک مطبوعات آمده و از تعطیلی نشریات جلوگیری کند.

حمزه همچنین از حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همدان طی هفته جاری اطلاع داد.

منبع: mehrnews.com

به "گرانی کاغذ نشریات مکتوب همدان را با چالش جدی روبرو نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی کاغذ نشریات مکتوب همدان را با چالش جدی روبرو نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید