کیودو:ایران تمایلی به مذاکره با آمریکا ندارد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، پکن- خبرنگاران- خبرگزاری کیودو ژاپن گزارش داد که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران یادآورشد کشورش بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های مالی علیه تهران، تمایلی برای مذاکره مجدد با واشنگتن در خصوص برجام ندارد.

کیودو:ایران تمایلی به مذاکره با آمریکا ندارد

کیودو روز آدینه نوشت که وزیر خارجه ایران در توکیو در پاسخ به پرسش این خبرگزاری مبنی بر اینکه آیا امکان مذاکره با آمریکا در خصوص برجام وجود دارد تاکید نمود خیر، امکان مذاکره وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، اگرچه ظریف پیشتر گفته بود که امکان مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی وجود دارد اما در این مصاحبه گفته است که دیگر چنین امکانی بر روی میز نیست زیرا ایالات متحده پیش شرط های نامشخص را معین نموده است.

وزیر خارجه ایران تاکید نموده است آمریکا در شرایطی نیست که برای ایران پیش شرط تعین کند.

کیودو نوشت: ظریف که روز گذشته با وزیر امور خارجه و نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت و گو نموده بود از آمریکا به عنوان یک گردن کلفت نام برد که به کشورهای دیگر از جمله ژاپن فشار می آورد تا به تحریم های واشنگتن علیه تهران از جمله نخریدن نفت ایران پایبند باشند.

ظریف اضافه کرد: این اولین بار در تاریخ است که یک قلدر به کشورهای مهم دیگر می گوید که اگر چیزی را که من دوست ندارم انجام دهید مجازات می شوید.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: اجازه دهید تصور کنیم یک گردن کلفت در یک تقاطع ایستاده است و به همه می گوید اگر از چراغ قرمز عبور نکنید با شما درگیر می شوم، این همان چیزی است که آمریکا به کشورهای دیگر می گوید، این همان چیزی است که به زبان ساده به آن تروریسم مالی می گویند.

ظریف همچنین در این گفت وگو از طرف های اروپایی برجام به دلیل عدم عمل به تعهدات خود و از ژاپن به دلیل همراهی با آمریکا در تحریم تهران با وجود پایبندی ایران به برجام انتقاد کرد.

کیودو ادامه داد که ظریف گفت اروپا اگرچه به صورت شفاهی از برجام حمایت می نماید اما در عمل قادر به انجام کاری نیست متاسفانه همکاران ژاپنی ما نیز اقداماتی را برای اجرای برجام انجام نداده اند.

رسانه ژاپنی اضافه کرد که وزیر خارجه ایران قرار است پس از ترک توکیو برای دیدار با مقام های چین راهی پکن گردد.

شبد****آساق**1904**

منبع: ایرنا

به "کیودو:ایران تمایلی به مذاکره با آمریکا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیودو:ایران تمایلی به مذاکره با آمریکا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید