کشت 24 هزار تن بذر اصلاح شده گندم در لرستان

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در آستانه فصل کشت محصولات پاییزه بالغ بر 24 هزار تن بذر اصلاح شده گندم تدارک دیده شده است.

کشت 24 هزار تن بذر اصلاح شده گندم در لرستان

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، عبدالرضا بازدار در جمع وبلاگ خبری تحلیلی، اظهار کرد: برای کشت 4 محصول مهم گندم، جو، نخود و کلزا روند تامین و تحویل نهاده ها به خوبی اجرا شده است.

وی توضیح داد: نهاده ها و کودهای شیمیایی شامل؛ کودهای فسفاته، پتاسه و ازته به اندازه کافی تامین و بین مراکز خدمات جهاد کشاورزی در سطح استان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید نمود: کشاورزان حتما براساس آزمون خاک و احتیاج خاکی از کودهای شیمیایی استفاده نمایند چراکه در سنوات گذشته عدم استفاده مناسب از کود به فراوری استان خسارت وارد نموده است.

بازدار اظهار داشت: بذر نخود و بذر جو نیز به اندازه کافی تهیه، تامین و تدارک دیده شده و تاکنون بیش از 1200 هکتار محصول مهم و استراتژیک دانه روغنی کلزا کشت شده است.

وی افزود: روند کشت و لزوم کشت کلزا برای کشور و استان به عنوان یک محصول تناوبی در چرخه فراوری گندم خیلی مهم است و به کشاورزان تاکید می گردد حتماً نسبت به کاشت محصول کلزا در جهت تامین امنیت غذایی کشور و همچنین پایداری فراوری گندم اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کشت 24 هزار تن بذر اصلاح شده گندم در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت 24 هزار تن بذر اصلاح شده گندم در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید