پرداخت وام های کم بهره به هنرمندان صنایع دستی خوی

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خوی از پرداخت وام های کم بهره به هنرمندان صنایع دستی این شهرستان اطلاع داد.

پرداخت وام های کم بهره به هنرمندان صنایع دستی خوی

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، عزیز میرزایی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خوی امروز پنجشنبه 19 مهر 97 با اعلام این خبر گفت: بة منظور حمایت از هنرمندان و فراوری کنندگان صنایع دستی در امسال 580 میلیون ریال تسهیلات کم بهره با کارمزد 4 درصد در حوزه روستایی از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است.

او توضیح داد: تمام این تسهیلات در کارگروه شهرستان خوی تصویب شده و با پیگیریهای اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خوی افراد دارای صلاحیت به بانکهای عامل معرفی شده اند که 70 درصد متقاضیان پیروز به اخذ تسهیلات شده و بقیه نیز در حال تکمیل روند هستند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوی اظهار کرد: تمام تلاشهای اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی بر بهره مندی متقاضیان از تسهیلات است که خوشبختانه در شهرستان خوی این امر تا خاتمه ماه جاری محقق خواهد شد.

میرزایی افزود: تعداد متقاضیان معرفی شده به بانکهای عامل 116 نفر بوده که سعی شده تا بمیزان درخواستها و نیازهای افراد تسهیلات لازم در اختیارشان قرار گیرد.

در حوزه صنایع دستی روستایی شهرستان خوی تعداد 400 نفر فعال هستند و اکثراً در رشته های بافتنی های سنتی ، گلیم بافی ، رو دوزیهای الحاقی مشمول فعالیت هستند.

منبع: میراث آریا

به "پرداخت وام های کم بهره به هنرمندان صنایع دستی خوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام های کم بهره به هنرمندان صنایع دستی خوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید