پدیده در کما ، همزمانی صدرنشینی و حاشیه سازی در مشهد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، شنیده می گردد شرکت پدیده شاندیز به عنوان مالک باشگاه حدود یک و نیم سال است که کمک مالی به باشگاه نکرده چون مسئولان آن معتقدند که باشگاه باید خودش درآمدزایی کند.

پدیده در کما ، همزمانی صدرنشینی و حاشیه سازی در مشهد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی ، اکبر منتشلو ، پدیده مشهد با حمایت مسئولان استانی در انتها هفته چهارم لیگ برتر، بر صدر جدول رده بندی این رقابت ها تکیه زده است، اما تجربه نشان داده که پدیده در مواجهه با حاشیه سازی ها به شدت آسیب پذیر بوده و خیلی زود گرفتار می شود. انگار صدرنشینی پدیده و حاشیه سازی برای این تیم، مخصوصاً منصرف کردن مسئولان استانی برای حمایت بیشتر از پدیده، همزمانی عجیبی دارد.

پدیده مثل چند سال اخیر، سال جاری نیز لیگ برتر را خوب آغاز نموده و با کسب امتیازات لازم در انتها هفته چهارم رقابت ها با 9 امتیاز به صدر جدول تکیه زده است و این در حالی است که تیم های مدعی هنوز نتوانسته اند به نتایج قابل قبولی دست پیدا نمایند. حضور سرمربی باانگیزه ای مثل یحیی گل محمدی و البته رفع شدن برخی مشکلات این تیم با حمایت مسئولان استانی باعث شد تا پدیده مجدداً خودی نشان دهد و بالاتر از تیم هایی مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ... قرار گیرد. واگذاری پدیده به شهرداری مشهد هم خبری بود که خیلی زود آن را منتشر کردیم و همین باعث شد که بازیکنان پدیده باانگیزه تر از گذشته در بازیها حاضر شوند که نتیجه آن صدرنشینی این تیم مشهدی شد. این اتفاق برای پدیده در سال قبل نیز رخ داد، شاگردان رضا مهاجری دیگر مربی خوب فوتبال کشورمان، نیم فصل اول رقابت ها را با موفقیت سپری کردند و یکی از تیم های مدعی بودند، اما با کسر امتیاز و حاشیه ای که برای این تیم مشهدی ایجاد شد، پدیده در روزهای انتهای لیگ برتر در مرز سقوط نهاده شد و فصل ناموفقی را سپری کرد که درنهایت منجر به جدایی رضا مهاجری از این تیم شد.

بعداز صدرنشینی پدیده در لیگ برتر، باز هم حواشی خیلی زود آغاز شد. در حالی که شهرداری مشهد با پرداخت بخشی از بدهی های این تیم، عملاً حمایتش را از این تیم اظهار داشت و حتی خبر مالکیتش بر پدیده را نیز منتشر کردیم، اما اخباری مبنی بر کناره گیری شهرداری مشهد از این تیم مطرح گردیده و عنوان می شد که طی روزهای گذشته مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، و مهدی برادران، رئیس هیئت فوتبال استان نشستی را با تقی زاده خامسی شهردار مشهد هم داشتند که منجر به پرداخت 600 میلیون تومانی شهرداری به باشگاه پدیده هم شد اما در نهایت موضوع انتقال مالکیت منتفی شد چون با رایزنی هایی که با مسئولان شهرداری صورت گرفت نظر آنها به حمایت از تیم سیاه جامگان تغییر کرد. در همین زمینه شنیده می شود در این مورد بین مسئولان باشگاه پدیده، هیئت فوتبال و اداره ورزش استان با استاندار خراسان رضوی نشستی برگزار گردیده و او به آنها قول داده که با شهردار مشهد صحبت کند تا به هر دو تیم سیاه جامگان و پدیده کمک مالی کند. موضوعی که باید دید آیا در عمل تحقق پیدا می نماید یا نه؟

شنیده می شود شرکت پدیده شاندیز به عنوان مالک باشگاه حدود یک و نیم سال است که کمک مالی به باشگاه ننموده چون مسئولان آن معتقدند که باشگاه باید خودش درآمدزایی کند! بر اساس همین شنیده ها جالب تر اینکه مدیران شرکت پدیده شاندیز برنامه ای برای واگذاری امتیاز کامل باشگاه هم ندارند و قصد دارند آن را به هیئت امنایی زیر نظر استانداری بسپارند تا آنها امتیاز تیم را به صورت مقطعی(نه کامل) واگذار نمایند که البته در این زمینه هم تا این لحظه اقدامی انجام نگردیده تا تیم در بلاتکلیفی عجیبی به سر ببرد. درحال حاضر مسئولان باشگاه پدیده از طریق اسپانسر چیزی حدود 1.5 تا 2 میلیارد تومان درآمدزایی می نمایند و به طور میانگین 10 تا 15 درصد از قراردادهای بازیکنان را پرداخت نموده اند اما اینها همه حل مقطعی مشکلات است.

اینها بخشی از حواشی بود که بعداز صدرنشینی پدیده در مشهد، برای تیم گل محمدی ایجاد شد و شنیده می شود بخش مهمی از این حواشی را تشکیل می داد که البته منبع موثقی هم نداشت. همانطور که ذکر شد مسئولان استانی حمایت همه جانبه خود را از این تیم با پرداخت بخشی از مطالبات اظهار داشتند و تنها باید در مورد جزئیات در فرصتی مناسب بحث و مصاحبه شود تا مقدمات واگذاری این تیم به شهرداری مشهد مهیا شود.

موضوع دیگری که همزمان و هم راستا با همین حاشیه سازی ها مطرح شد بحث بدهی این تیم به پراهیچ بود که مسئولان این تیم عنوان می نمایند مشکلی بابت این پرونده پدیده را تهدید نمی نماید و با پردخت بخشی از قرارداد پراهیچ، مسئولان پدیده برای تسویه کامل طلب پراهیچ با فدراسیون فوتبال و این بازیکن مکاتبه نموده اند. عواید مالی که از طریق حضور محمدرضا خانزاده، مدافع فصل گذشته این تیم در جام جهانی روسیه به دست می آورند و حدود 100 هزار دلار می شود را به این مدافع کروات پرداخت نمایند تا فعلا خطر کسر امتیاز از این باشگاه دور شود.

11-1

منبع: ایران ورزشی

به "پدیده در کما ، همزمانی صدرنشینی و حاشیه سازی در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده در کما ، همزمانی صدرنشینی و حاشیه سازی در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید