ویروس ها روی میز تشریح

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، پنجمین قسمت +چرخ ساعت 14:30 امروز، شنبه 13 اردیبهشت، با بررسی ساختار ویروس ها از شبکه چهار پخش خواهد شد.

ویروس ها روی میز تشریح

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ خبری تحلیلی از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در این برنامه حافظ آهی مجری-کارشناس +چرخ با رضا ماه منظر، کارشناس ارشد زیست شناسی و مروج علم درباره زنده یا مرده بودن ویروس ها گفت وگو خواهد کرد.

دانشمندان سال ها درباره زنده یا مرده بودن ویروس ها، این موجودات کوچک و آلوده تردید داشته اند. به طور مثال در یکی از استدلال ها آنها معتقدند ویروس بدون سلول قادر به تکثیر و تولید مثل نیست و اگر حیات را با این تعریف در نظر بگیریم که موجود زنده چیزی است که بتواند به طور مستقل تولید مثل کند، پس ویروس ها را نمی توان زنده دانست. اما اگر با کمی تغییر بگوییم موجودی که می تواند با کمک چیز دیگری از خود کپی تولید کند، در این صورت می توان ویروس ها را زنده دانست. +چرخ در این روزهای شیوع ویروس کرونا، در این قسمت از این ویژه برنامه ساختار ویروس ها و صحت و سقم زنده بودن یا نبودن ویروس ها را بررسی می کند.

مجله تصویری +چرخ مهم ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می کند.

+چرخ در ماه مبارک رمضان، شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 14:30 به صورت زنده و تکرار آن ساعت 20:30 همان روز از شبکه چهار پخش می شود. مجری +چرخ حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه کنندگی +چرخ را بر عهده دارند.

4139/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ویروس ها روی میز تشریح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس ها روی میز تشریح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید