وزیرارتباطات: اصل رسانه های نوین درکشورتوسط برخی تکفیرمی شود

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، کرمان - خبرنگاران- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اصل رسانه های نوین توسط برخی در کشور تکفیر می شود و آن را قبول ندارند، گفت: جای تعجب است که عده ای در استفاده از ابزارهای رسانه ای تردید به خود راه می دهند.

وزیرارتباطات: اصل رسانه های نوین درکشورتوسط برخی تکفیرمی شود

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، محمدجواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در همایش و نمایشگاه رسانه های نوین وشکل دهی نهادهای اجتماعی، اضافه کرد: برخی اوقات حرف هایی درباره فضای مجازی می شنوم که احساس می کنم هدایت آنها از سوی جریان ضدانقلاب برای ضربه زدن به این نظام است.

وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی نیز مانند فضای واقعی امکان بروز تخلف وجود دارد، گفت: باید نظام مقابله با جرایم در فضای مجازی به صورت جدی پیگیری شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: رسانه در فضای عادی قانون و مقررات دارد و این قوانین در فضای مجازی نیز باید تدوین و رعایت شود.

آذری جهرمی ادامه داد: عده ای این فضا را قبول ندارند و برخی آن را قبول دارند و مشکل اینجاست که این افراد در یک هم اندیشی نمی نشینند که براساس گفتمان مشترک، یک سند جامع در این زمینه تدوین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه رسانه های نوین به معنای ابزار، نوین است اما به معنای شیوه، جدید نیست و در تاریخ بوده است شرح داد: در گذشته شیوه اطلاع رسانی متمرکز نبود بلکه سینه به سینه، نسل به نسل و با استفاده از صنعت چاپ انجام می شد اما پس از آن شکل رسانه جدید به خود گرفت و توزیع اخبار مبتنی بر شبکه های اجتماعی شد که در این فضا خود فرد، منبع و دریافت کننده خبر است که البته آفاتی هم از جمله ترویج سریع شایعات، موثق نبودن و سطحی بودن را در پی دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی در عصر ائمه طهار (ع) به ویژه از دوره امام کاظم (ع) که در حصرهای شدید حکومت عباسی بودند را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: سئوال این است که آیا گفتمان شیعه ترویج نشد و رشد نیافت؟ ائمه چه مکانیزمی طراحی کردند؟

آذری جهرمی با بیان این مطلب که نظام وکالت برای هدایت فضای صحیح اخبار مورد استفاده قرار گرفت، گفت: علم انساب و کلام و حدیث برای همین بود تا روایات مجعول و بسیاری از روایات که پایه درستی نداشت و نیز سره از ناسره شناخته شود.

وی خاطرنشان کرد: چه شده امروز با وجود رسانه های نوین خود را منفعل نشان می دهیم در حالیکه شیعه، در بدترین شرایط خفقان نیز از این ظرفیت استفاده کرده و پیروز هم شده؟!

وی ادامه داد: اما با شبکه های عظیمی که سرمایه گذاری های عظیمی پشت آن است مقابله نمی کند؛ آیا قدرت ایجاد پایگاه خبری متقابل دارم؟ چه ظرفیتی بالاتر از قلوب انسان ها که در ذات، طالب حقیقت هستند پس باید اول به ذات رسانه اجتماعی که داشتن روایت است بپردازید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این مطلب که گفتمانی بالاتر از گفتمان پیامبر رحمت وجود ندارد، گفت: با گفتمان و روایت دینی می خواهیم در این فضای رسانه های نوین صحبت کنیم و اینجاست که آیا در این گفتمان و در گفتمان تاریخی ایران تهمت و دروغ جا دارد؟

آذری جهرمی با بیان اینکه گفتمان مخالفین نظام مشخص است و ناکارامدی در راس روایات آنها است، گفت: ناکارآمد جلوه دادن دولت در فضای مجازی جز تقویت نگاه مخالفان مردم ایران چه تاثیری دارد و سوال این است که آیا در این فرآیند و نگاه باید خود را محدود به ابزارهای خود کنیم.

وی روایت دینی و انقلابی را از روایت های کشور در حوزه رسانه های نوین یاد کرد و ادامه داد: اگر بر اساس مقررات فضای رسانه های نوین را نظام مند نکنیم نخواهیم توانست از مزایای آن استفاده کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مسائل موجود در کشور از جمله در حوزه اقتصادی، گفت: به یقین بر این مسائل نیز به مانند گذشته فائق خواهیم آمد و همانگونه که روسای جمهوری قبل آمریکا آرزوی ندیدن جمهوری اسلامی در نقشه بین الملل را به گور برده اند، ترامپ نیز این آرزو را به گور خواهد برد.

7440

منبع: ایرنا

به "وزیرارتباطات: اصل رسانه های نوین درکشورتوسط برخی تکفیرمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرارتباطات: اصل رسانه های نوین درکشورتوسط برخی تکفیرمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید