استادیوم نیوکمپ بارسلونا و جذابیت های آن

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، معرفی استادیوم نیوکمپ بارسلونا

بیشتر افراد جهان نام استادیوم نیوکمپ بارسلونا شنیده اند، حتی کسانی که غیر فوتبالی هستند هم امکان ندارد نام این استادیوم را نشنیده باشند. استادیوم نیوکمپ بارسلونا یکی از بهترین استادیوم های فوتبال می باشد که در شهر بارسلون کشور اسپانیا قرار گرفته است. از زمانی که این استادیوم احداث شده است تمام بازی های خانگی تیم بارسلونا در این استادیوم انجام می گردد. استادیوم نیوکمپ بارسلونا جزو 5 استادیومی می باشد که ستاره یوفا را دریافت نموده است و تاکنون میزبان مسابقات بزرگ بین المللی و فینال های لیگ قهرمانی بوده است. ظرفیت استادیوم نیوکمپ بارسلونا99.786 نفر است که از این جهت آن را به بزرگترین استادیومی که در اروپا قرار گرفته است و یازدهمین استادیوم بزرگ جهان تبدیل نموده است.

استادیوم نیوکمپ بارسلونا و جذابیت های آن

از آنجایی که این ورزشگاه طرفداران بسیاری دارد در سال ها ابتدایی که گنجایش کمی داشت، مجبور شدند گنجایش آن را بیشتر نمایند. باید بدانید که ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا چندین بار نجایش خود را تغییر داده در صورتی که گنجایش اولیه آن 93 هزار نفر بوده است، اما به دلیل برگزاری جام جهانی در این ورزشگاه ظرفیت آن را به 105 هزار نفر تبدیل کردند، بعد از آن به علت ممنوع بودن قسمت هایی که تماشاگران می ایستادند و بازی را تماشا می کردند باری دیگر گنجایش آن را پایین آوردند.

ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا و جذابیت هایش

همانطوری که بیان کردیم ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا دارای ظرفیت و گنجایش بسیار زیادی می باشد و از جمله بزرگترین ورزشگاه های جهان به شمار می رود، ولی جذابیت هایی که این ورزشگاه دارد بسیار بیشتر از ظرفیت آن می باشد که در ادامه بعضی از آنها را بیان می کنیم و جذابیت های ویژه آن را در عنوان های جداگانه به طور کامل شرح می دهیم.

1. وجود پالائو ورزشگاهی دیگر در کنار ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

در کنار ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا، پالائو بلوگرانه واقع شده است، این محل مکانی می باشد که بازی های داخلی سالن در آن انجام می گردد، این نشانگر بزرگی این ورزشگاه می باشد که در دل خود ورزشگاهی دیگر را جای داده است.

بیشتر کسانی که برای مسابقات جام جهانی و یا برگزاری فینال ها ب این کشور می آیند می توانند تمرینات خود را در این ورزشگاه انجام دهند.

2. وجود پاتیناژ در ورزشگاه

همچنین یکی دیگر از مکان هایی که در اطراف ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا واقع شده است، آیس رینک می باشد، این مکان محل انجام بازی های می باشد که به آنها هاکی روی یخ و یا پاتیناژ می گویند. سطح این سالن سراسر یخ می باشد و ورزشکارانی که در این مکان بازی می نمایند باید کفش های مخصوصی را بپوشند و ورزش های خاص خود را انجام دهند.

3. مینی ورزشگاه در دل ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

یکی دیگر از جذابیت های ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا این است که در پشت ورزشگاه ورزشگاهی دیگر واقع شده است که به این ورزشگاه مینی ورزشگاه می گویند. بیشتر ورزشکارانی که برای مسابقات خود به این کشور می آیند می توانند تمرینات خود را در مینی ورزشگاه انجام دهند.

ساخت مینی ورزشگاه بسیار کارآمد بوده است و بیشتر افرادی که بازی فوتبال دارند تمرینات خود را در این قسمت انجام می دهند.

4. موزه ورزشگاه

به جرات می توان گفت مهمترین و زیباترین جذابیت ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا موزه آن می باشد. در این ورزشگاه قسمتی را برای قرار دادن اشیای قدیمی و یادبودها ساخته اند. بیشتر ورزشکاران بزرگی که در بازی های خود جام طلا گرفته اند و به این باشگاه و کشور تعلق دارند جام های طلا خود را به موزه این ورزشگاه تقدیم می نمایند. همچنین اشیا و وسایلی که برای ورزشکاران قدیمی این باشگاه می باشد را در قسمت موزه این ورزشگاه قرار داده اند تا یاد آنها را همواره در خاطر حفظ نمایند.

بازدید از این موزه برای تمامی افراد آزاد است و درب ورودی آن را به گونه ای تنظیم نموده اند که می توانید بدون اینکه وراد ورزشگاه گرددی به درون موزه رفته و بازدید از وسایل و اشیای قدیمی بازیکنان را مشاهده کنید.ج جام هایی که در این موزه وجود دارد 420 عدد می باشد و این تعداد نشانگر موفقیت بیش از اندازه این باشگاه می باشد. همچنین 1420 قطعه هم از وسایلی را که مربوط به تاریخ این باشگاه می باشد را در این موزه می تواند مشاهده کنید. در حال حاضر یکی از پربازدیدترین موزه های جهان موزه ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا می باشد.

5. کلیسایی در درون ورزشگاه

در کنار موزه ای که در ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا واقع شده است، کلیسایی را هم بنا نموده اند تا بازیکنانی که مسیحی هستند به آنجا رفته و قبل از بازی برای موفقیت خود دعا نمایند و آرامش بگیرند. ساخت کلیسا در درون ورزشگاه یکی از اقداماتی می باشد که کمتر ورزشگاهی آن را انجام می دهد. ولی از آنجایی که ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا بسیار بزرگ می باشد توانسته است کلیسایی را در درون ورزشگاه بسازد.

رختکن ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا دارای تعداد زیادی رختکن می باشد که هریک از رختکن های آن 850 متر مربع است که آن را به 4 قسمت مساوی تقسیم نموده اند. یکی از بخش های آن برای تغییر لباس ورزشکاران می باشد، بخش دوم آن که بخش استراحت آن است شامل استخر، جکوزی، سونا، حمام سرد، حمام بخار می باشد. بخش سوم آن مربوط به پزشکان ورزشگاه است که به آن منتطقه درمان می گویند، در این قسمت تمامی وسیله های فیزیوتراپی را قرار داده اند تا ورزشکارانی را که آسیب می بینند را درمان می نمایند.

بخش چهارم آن که بخش پایانی ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا می باشد مربوط به بخش فنی است. این بخش دارای سه دفتر می باشد که هر کدام از این دفترها برای یکی از اعضای باشگاه محسوب می گردد. یک اتاق جلسه در این بخش وجود دارد که در این اتاق بیشتر جلسات مربوط به باشگاه را برگزار می نمایند. اتاق بعدی هم برای هیئت مدیره می باشد.

اماکن پزشکی ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

همانطوری که بیان کردیم در بخش رختکن ها منطقه درمان را قرار داده اند که اگر هریک از ورزشکاران مصدوم شدند را به این اتاق می برند و معالجه می نمایند. ولی علاوه بر اتاق درمان در ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا داروخانه های عمومی اصلی و شبکه ای وجود دارد که برای هر احتیاج پزشکی که در آن روز مسابقه احتیاج است داروهای مورد احتیاج را فراهم می نماید. از آنجایی که این ورزشگاه بسیار بزرگ است و مسابقات مهمی در آن برگزار می گردد به سیستم داروخانه ای آن اهمیت بسیاری داده اند و در هر چهار قسمت ورزشگاه داروخانه ای را قرار داده اند. همچنین در کنار درب خروجی این ورزشگاه دانشگاه پزشکی وجود دارد که برای کارمندان، بازیکنان و طرفداران می باشد.

کتابخانه ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا

همانطوری که بیان کردیم ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا جذابیت های بسیاری دارد که هریک از آنها در صندلی ویژه ای قرار دارند. یکی دیگر از جذابیت های این ورزشگاه کتابخانه آن می باشد. این کتابخانه به را به چهار بخش تقسیم نموده اند که در هریک از بخش ها آن مطالب حداگانه ای را قرار داده ان. بخش اول آن مربوط به آرشیو روزنامه هایی می باشد که در خصوص این ورزشگاه نوشته شده است، بخش دوم کتابخانه این ورزشگاه را شامل می گردد، بخش سوم آرشیو تاریخی این باشگاه می باشد و بخش چهارم بایگانی عکس هایی است که تمامی آنها مربوط به ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا و ورزشکاران آن می باشد.

منبع: دلتابان

به "استادیوم نیوکمپ بارسلونا و جذابیت های آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادیوم نیوکمپ بارسلونا و جذابیت های آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید