هفته دهم لیگ برتر: می تونی منو بگیر!

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، پدیده صدرنشین در مسجد سلیمان هم به دنبال حفظ صدرشینی است. ندارهای لیگ برتر نمی خواهند صدر جدول را از کف بدهند. آیا آنها موفق خواهند شد؟

هفته دهم لیگ برتر: می تونی منو بگیر!

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی ،هفته دهم لیگ برتر در روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه پیگیری خواهد شد. دیدارهایی که هیچ یک بی اهمیت نیست و امتیازهای آن صندلی تیم ها در جدول رده بندی را دستخوش تغییراتی خواهد نمود. منهای بازی های استقلال و پرسپولیس که جداگانه به آن پرداخته می شود، پنج شنبه روز مهمی برای ذوب آهن خواهد بود وشاید پس از این بازی مدیران باشگاه ذوب آهن که چشم بسته از امید نمازی حمایت می نمایند، حکم برکناری این مربی را امضاء نمایند. نمازی برخلاف ظاهر به ظاهر علمی خود، در میدان عمل نتوانسته تیم خوبی را در لیگ پدیده آورد و ذوب آهن را بدل به یکی از تیم های معمولی لیگ نموده است. ذوبی که در فصول اخیر همواره یکی از مدعیان بود. چالش های ذوب آهن دربازی هفته دهم وقتی بیشتر به چشم می آید که می بینیم آن ها با تیم سرزنده و شادابی همچون پیکان مصاف خواهند داد. تیمی که برخوردار از یک مجموعه مربیان کاردان و با استعداد توانسته در لیگ دهم نتایج مناسبی را رقم بزند. ویژگی پیکان در فصول اخیر دوندگی بالایش بوده. آن ها انگار دو شش دارند ! ویژگی که در اصفهان و استادیوم فولاد شهر عمیقا به کارشان خواهد آمد.

تهدید مدیران نساجی به کجا می رسد؟

پنج شنبه یک بازی مهم دیگر هم خواهیم داشت. دیداری که برای نساجی چی ها اهمیت بسیاری دارد. نساجی هفته قبل به سپاهان باخت و بازهم در کسب 3 امتیاز ناکام بود. مدیران این تیم به تازگی تهدید نموده اند که اگر به زعم خودشان ناداوری ها علیه این تیم ادامه یاد از تیمداری کناره گیری خواهند کرد. از سویی نکونام هم در یک مخمصه بزرگ قرار گرفته و ذهنش عمیقا درگیر اتفاقاتی است که علیه تیمش رخ می دهد. با این وجود شاید میزبانی به مدد نکونام و شاگردانش بیاید وآن ها بتوانند از پس ماشین سازی که هفته پیش اولین برد خود را به دست آوردند، برآیند. نکته واضح و بی تعارف درباره دو تیم این است که هیچ یک فوتبال جذابی را تا اینجای لیگ به نمایش نگذاشته اند و بعید است در نهایت در بین رتبه تک رقمی های لیگ قرار بگیرند.

می توانی پدیده را بگیر

آن ها که فوتبال پدیده را دنبال می نمایند متفق القول مهر تایید می زنند بر شایستگی های تاکتیکی این تیم. تیمی که در بخش هجومی خود نفرات بسیار سریع و پا به توپی دارد و از جمله تیم های پر انرژی فصل جاری محسوب می شود. وقتی بازی های پدیده را می بینیم به این باور می رسیم که صدرنشینی آن ها هرگز اتفاقی نبوده است. آن احتمالا می توانند به این روند تا سرانجام لیگ ادامه دهند اما این که پدیده بتواند در اوج شگفتی جام قهرمانی را هم به چنگ آورد، منوط به کسب امتیاز از بازی های بیرون خانه است. یکی از همین بازی ها مقابل نفت مسجد سلیمانی است که قدری بعد از بازی نسبتا امیدوار نماینده هفته قبل جان تازه ای گرفته است.

تقوی بر می شود؟

بعد از باختی که تراکتورسازی مقابل صنعت نفت آبادان داشت قدری صندلی محمد تقوی روی نیمکت پدیده سست شده است اما مدیران این باشگاه اعتقاد دارند که اگر جاده برای این مربی جوان هموار باشد او می تواند با تراکتورسازی به نقاط روشنی برسد. تقابل تراکتورسازی با سپیدرود رشت در حقیقت یک فرصت طلایی و بزرگ است تا تراکتورسازی با بردی دیگر به آرامش برسد. تراکتورسازی آن قدر مهره دارد که حتی می تواند مانند بازی با استقلال خوزستان، با بردی بزرگ صحنه بازی با سپیدرود را ترک کند. البته سپیدرود مانند استقلال خوزستان تیم آن چنان دست و پا بسته این نیست و قطعا علی کریمی برای دریافت یک امتیاز گام به تبریز می گذارد. این بازی از نگاه هواداری هم بسیار جذاب است.

نقطه برخورد بوشهر و آبادان

تقابل بوشهر وآبادان به لحاظ جغرافیایی بی شباهت با تقابل تبریز و رشت نیست. قطعا همجوارهای مرزی کری های زیادی با هم دارند و هیچ یک دوست ندارند بازنده این بازی باشند. یقینا در این میدان تماشاگران پارس جم سعی در تسخیر دوباره استادیوم خواهند داشت تا تماشاگران پرشور آبادانی نتوانند سکوها را به اشغال خود درآورند اما باید به لحاظ فنی هم به شانس های دو تیم توجه کرد. آنچه دیدیم تا امروز پارس جم به لحاظ فنی شرایط بهتری در قیاس با صنعت نفت داشته اما در عین حال صنعت نفت از میدان پیروزی مقابل تراکتورسازی به این دیدار رسیده و از لحاظ روانی شرایط مطلوبی دارد. نفتی ها اگر روی فرم باشند، پارس جم برای پیروزی در این بازی کارش سخت خواهد بود.

اهواز چشم انتظاری دربی جذاب

نه فولاد آن تیمی شد که انتظار می رفت و نه استقلال خوزستان. هر دو نماینده فوتبال خوزستان در فصل جاری نتوانستند فوتبال زیبایی را به نمایش بگذارند و به لحاظ تاکتیکی لنگ می زنند. با این حال علاقمندن به فوتبال در استان خوزستان دوست دارند یکی از دربی های جذاب را به نظاره بنشینند واز هفته های آتی نیز نماینده های استان شان را مقتدر تر در لیگ مشاهده نمایند. تقابل آن ها در هفته دهم شاید پیش زمینه ای باشد برای تحولات تاکتیکی در هر دوتیم. یزدی واستان به عنوان مربیان دو تیم باید به این نکته متوجه باشند که زمان زیادی به آن ها داده نخواهد شد و خیلی زود ممکن است ناچار به جدایی از نیمکت تیم های در ید خود شوند.

9-1

منبع: ایران ورزشی

به "هفته دهم لیگ برتر: می تونی منو بگیر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته دهم لیگ برتر: می تونی منو بگیر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید