نقاشی های محمد فدوی روی دیوار می روند

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، پس از 16 سال مجموعه ای از نقاشی های سید محمد فدوی عصر جمعه، 25 آبان ماه در گالری والی به نمایش درمی آید.

نقاشی های محمد فدوی روی دیوار می روند

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، فدوی که آثارش به شاعرانگی و هویت ایرانی شهره است، در این مجموعه بیش از 15 تابلوی نقاشی را به نمایش می گذارد که با تکنیک میکس مدیا بر روی مواد مختلفی مانند چوب، مقوا و بوم اجرا شده اند.

آثاری که این هنرمند در سه سال اخیر خلق نموده و بر استفاده از وسائل مختلفی غیر از قلم مو تاکید دارد.

سوژه آثار فدوی در این تابلوها بافت کهن شهرهایی مانند کرمان و یزد است، فضای این شهرهای با اصالت ایرانی تبدیل به تابلوهایی شده اند که میان رئالیسم و انتزاع در حرکت هستند.

آخرین نمایشگاه انفرادی فدوی سال 1381 در گالری برگ برگزار شده بود و از آن پس این هنرمند در چند نمایشگاه گروهی شرکت داشت.

سیدمحمد فدوی متولد 1335 و دارای دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تهران است. فدوی عضو هیات علمی دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است و پیش از این به عنوان رییس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا، مدیر گروه هنرهای تجسمی دانشگاه تهران، رییس موسسه توسعه هنرهای تجسمی، مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و ... فعالیت داشته است.

او علاوه بر شرکت در نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعدد در ایران، آثار خود را در نمایشگاه ها یا ورکشاپ هایی در اردن، هانوفر، برلین، مراکش و سئول به نمایش گذاشته است.

فدوی سابقه انتشار مقالات متعدد و کتاب هایی مانند تصویرسازی در عصر صفوی و قاجار، مجموعه مقالات اولین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران ، اتروسک تمدن شگفت انگیز و فنون تصویرسازی را در کارنامه خود دارد. نمایشگاه آثار سید محمد فدوی 25 آبان تا 6 آذر هر روز به جز شنبه ها از ساعت 16 تا 20 در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 برپاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقاشی های محمد فدوی روی دیوار می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی های محمد فدوی روی دیوار می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید