نخستین نشست کمیته همکاری علمی و فناوری وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه برگزار گردید

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، نخستین نشست کمیته همکاری علمی و فناوری وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه(توبیتاک) به ریاست قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و حسن ماندال، رئیس توبیتاک ترکیه در دانشگاه تبریز برگزار گردید.

نخستین نشست کمیته همکاری علمی و فناوری وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه برگزار گردید

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خبری تحلیلی به نقل از وزارت علوم، نخستین نشست کمیته همکاری علمی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای علم و فناوری ترکیه(توبیتاک) به ریاست قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل وحسن ماندال، رئیس توبیتاک ترکیه در دانشگاه تبریز برگزار گردید.

بر اساس این گزارش، حمایت از انجام طرح های تحقیقاتی مشترک، تبادل استاد و دانشجو برای دوره های کوتاه مدت آموزشی و پژوهشی و استاد راهنمای مشترک، محورهایی بود که دو طرف درباره آنها به گفتگو پرداختند.

همچنین در این نشست، دانشگاه تبریز از طرف جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه گبزه از طرف ترکیه، به عنوان مسئول پیگیری توافقات معرفی شدند.

بر اساس مذاکرات و توافقات اولیه نشست، مقرر شد فراخوان طرح های مشترک تحقیقاتی در شهریور 1398 اعلان گردد.

رئیس دانشگاه تبریز، معاون پژوهشی و مدیر بین الملل دانشگاه تبریز، معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و کارشناس میز ترکیه مرکز همکاری های علمی بین المللی به عنوان اعضای کمیته طرف ایرانی و ابراهیم ارسلان، رئیس اداره روابط دو و چندجانبه توبیتاک، سرکنسول ترکیه در تبریز به عنوان اعضای کمیته طرف ترکیه، روسای کمیته را همراهی می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نخستین نشست کمیته همکاری علمی و فناوری وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نشست کمیته همکاری علمی و فناوری وزارت علوم و شورای علم و فناوری ترکیه برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید