محصول دانش بنیان کشاورزی، از خروج 80میلیون دلار ارز جلوگیری کرد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، فناوران کشور با تولید محصولی دانش بنیان در حوزه کشاورزی از خروج 80 میلیون دلار ارز جلوگیری کردند.

محصول دانش بنیان کشاورزی، از خروج 80میلیون دلار ارز جلوگیری کرد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ خبری تحلیلی از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید و تأمین محصولات سالم راهی برای ارتقای سلامت جامعه است. بی شک نیروی انسانی خلاق و نوآور در این زنجیره نقشی برجسته دارد. یکی از شرکت های دانش بنیان با تکیه بر همین دارایی خود پیروز به تولید 46 محصول در حوزه های زیست فناوری، کشاورزی، دامی و پروبیوتیک های انسانی شده است.

همایون مرادی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: فرآورده های بیولوژیک گوناگون سازگار با محیط زیست و سلامت انسان با توجه به فناوری های روز دنیا در این شرکت تولید می شود.

مرادی ادامه داد: تولید یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت به ریشه کن کردن مالاریا در کشور کمک کرد. لارو کش مالاریا نام این محصول است که در سازمان بهداشت دنیای نیز ثبت شده است. پیش از تولید این محصول برای از بین بردن این لاروها از سم استفاده می شد که اثرات زیان بار خود را به دنبال داشت. اما تولید این محصول با دانشی کاملاً بومی کمک بسکمک در این عرصه بود.

وی در ادامه به محصول دانش بنیان دیگر در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این محصول برای از بین بردن بیماری های پروانه ای و آفات کشاورزی کاربرد دارد و 70 درصد بیماری ها را شامل می شود که جایگزینی مناسب برای سم است. از مزیت آن می توان ارزان تر و تأثیرگذاری بیشتر را نام برد. همچنین قدرت تولید 4 میلیون لیتر آفت کش پروانه ای را داریم که برای رفع نیاز کشور کافی است.

مرادی همچنین گفت: در حوزه کودهای فسفاته نیز با تولید محصولی ایران ساخت از خروج 80 میلیون دلار ارز جلوگیری کردیم. در گذشته حدود 400 هزار تن کود فسفاته وارد کشور می شد اما با تولید این محصول این فرایند کاهشی شد.

به گفته وی، این شرکت دانش بنیان با تولید پروبیوتیک های گیاهی به رشد گیاه و جلوگیری از بیماری های ریشه کمک کرده است. همچنین با تولید پروبیوتیک های حیوانی نیز از مصرف آنتی بیوتیک های دامی جلوگیری شد. با تزریق این آنتی بیوتیک ها به مرغ و خوردن آن توسط انسان باعث ضعف سیستم ایمنی می شود.

4112/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "محصول دانش بنیان کشاورزی، از خروج 80میلیون دلار ارز جلوگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصول دانش بنیان کشاورزی، از خروج 80میلیون دلار ارز جلوگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید