فلاحت پیشه: آمریکا در مقابل ایران دست به عصا حرکت می نماید، موضع کشورها درباره آرامکو سکوت است

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید نمود که راهبرد امنیت ملی آمریکا برای قرن 21 اجازه ورود به جنگی را نمی دهد که نتایج آن غیر قابل پیش بینی است. همین موضوع باعث شده آمریکایی ها در مقابل ایران دست به عصا حرکت نمایند.

فلاحت پیشه: آمریکا در مقابل ایران دست به عصا حرکت می نماید، موضع کشورها درباره آرامکو سکوت است

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با وبلاگ خبری تحلیلی در تحلیلی درباره اتفاقات اتفاق افتاده بعد از حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان و به دنبال آن کوشش برای افزایش فشار به ایران، گفت: واقعیت آن است که همه مسائل در قالب سردرگمی سیاست خارجی آمریکا قابل شرح است. اینکه شاهد شکست سیاست های عربستان به عنوان متحد منطقه ای آمریکا هستیم که در چنین شرایطی تاکید ما این است که پیغام های مذاکره ترامپ قابل اعتماد نیست.

وی با بیان اینکه راهبرد آمریکا فشار حداکثری به ایران است و در همین قالب هم حرکت می نماید اضافه نمود: اگر آمریکایی ها شاهد سقوط پهپادشان توسط ایران نبودند ممکن بود که اشتباهاتی درباره ایران مرتکب شوند. آنچه آمریکا را برای اقدام نظامی علیه ایران نگران می نماید از توازن شکل گرفته در جنگ احتمالی نشأت می گیرد. نه اینکه آنها نخواهند کاری نمایند، بلکه آمریکایی ها قبل از سقوط پهپاد سیاست اقدام علیه بعضی نقاط در ایران را در پیش گرفته بود و حتی پیشنهاداتی هم مطرح می کردند که بعد از سقوط پهپاد، همه از بین رفت و از دستور کار خارج شد. لذا شاهد سردرگمی آمریکا و متحدانش هستیم.

وی در عین حال گفت که ایران در چنین شرایطی برای پرهیز از تبعات هر گونه اقدام خشونت آمیز در آینده نامه اعتراض آمیز به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا دادند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با تمامی کوشش های آمریکا پرونده ایران در موضوع آرامکو به شورای امنیت نمی رود، گفت: در موضوع آرامکو آمریکایی ها هم مواضع نیم بند علیه ایران مطرح کردند. دیگر کشورها نیز کوشش کردند به مسائل ورود ننمایند چون می بینند وارد کردن این اتهامات به ایران به معنای ایجاد بحران و احتمال شکل دریافت بحران دیگر در آینده است. به همین دلیل بسیاری از کشورها موضع سکوت را در پیش دریافتد.

فلاحت پیشه با اشاره به روابط آمریکا و عربستان بعد از اتفاق آرامکو گفت: قرار دریافت عربستان در منجلاب یمن کارنامه، تجربه و مصداق ارزیابی اقدامات دولت ترامپ در همکاری با متحدان منطقه ای اش است که از این لحاظ ترامپ نمره خوبی نگرفته است. کما اینکه درباره آرامکو هم ترامپ مواضع متناقضی داشته و در آخرین صحبت درخواست پول بیشتر از عربستان نموده است.

وی در خاتمه و در جمع بندی اظهار کرد: با گذشتن تمامی اتفاقات بعد از حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی آرامکو می توان گفت که راهبرد امنیت ملی آمریکا برای قرن 21 اجازه ورود آنها به جنگ با نتایج غیر قابل پیش بینی را نمی دهد. همین موضوع باعث شده آمریکایی ها در مقابل ایران دست به عصا حرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فلاحت پیشه: آمریکا در مقابل ایران دست به عصا حرکت می نماید، موضع کشورها درباره آرامکو سکوت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاحت پیشه: آمریکا در مقابل ایران دست به عصا حرکت می نماید، موضع کشورها درباره آرامکو سکوت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید