سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، یک نوآوری در نمایشگاه سی و یکم است

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی گفت: برپایی سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، در سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی (عیدانه) یک نوآوری است.

سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، یک نوآوری در نمایشگاه سی و یکم است

عبدالحسین کفیری، امروز شنبه 18 اسفند 97، در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: یکی از ویژگی های نمایشگاه سی و یکم برپایی سفره هفت سین است. که در فضای 850 متر مربع با نماد نقشه ایران هر استانی با استفاده از اقلام بومی صنایع دستی خود نسبت به چیدمان چهره هفت سین بر اساس نقشه جغرافیای استان خودش این کار را انجام داد.

او اضافه نمود: این کار یک کار نوآورانه بود که برای اولین بار در نمایشگاه های صنایع دستی اتفاق افتاده است و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

کفیری گفت: نمونه اقلامی که در سفره هفت سین جیده شده است، در غرفه های هنرمندان هر استان نیز برای فروش عرضه می شود.

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی سپس به برگزاری موسیقی محلی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از چهار استان چهار محال بختیاری، بوشهر، آذربایجان شرقی و ایلام گروه های موسیقی محلی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند که هر روز با اجرای برنامه های شاد و متنوع به جذب هرچه بیشتر نمایشگاه کردند.

او همچنین به سیاه چادرهای عشایری اشاره کرد و گفت: در سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، از استان های دارای قبلیت دار به منظور نمایش زندگی اقوام استان ها سیاه چادرهایی نیز به نمایش درآمده است که بسیار زیاد مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است.

او خاطر نشان کرد: در این سیاه چادرها، سبک زندگی اقوام استان های مختلف از جمله کرمانشاه، ایلام، خراسان رضوی، کردستان و ... به نمایش گذاشته شده است.

منبع: میراث آریا

به "سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، یک نوآوری در نمایشگاه سی و یکم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، یک نوآوری در نمایشگاه سی و یکم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید