سرنوشت پرواز های کنسل شده و پول مردم به کجا رسید؟

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، در حالیکه پنجم اسفند ماه سال گذشته وزیر راه و شهرسازی دستور داد در پی شیوع ویروس کرونا هزینه کنسلی بلیت هواپیما و قطار از مردم دریافت نشود تا آن ها بتوانند بدون جریمه بلیتشان را کنسل نمایند، بعضی هنوز بهای بلیت پروازهایشان را نگرفته اند که مربوط به ایرلاین های داخلی و خارجی است.

سرنوشت پرواز های کنسل شده و پول مردم به کجا رسید؟

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی عصر روز دوشنبه پنجم اسفند ماه در این باره اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در حوزه هواپیمایی و ریلی مردم می توانند بدون پرداخت هزینه بلیت سفرهایشان را کنسل نموده یا به زمان دیگری موکول نمایند. البته کسی نباید نسبت به این موضوع نگرانی داشته باشد و اگر تمایل نداشته باشد می تواند بلیت خود را به اپن تبدیل کند تا هر موقع خواست به سفر برود. پس از این دستور، سازمان هواپیمایی نیز از الزامی بودن استرداد بلیت هواپیما توسط ایرلاین های داخلی بدون دریافت جریمه از تاریخ مذکور تا اطلاع ثانوی اطلاع داد.

این در حالیست که بعضی تا به امروز نتوانسته اند بهای بلیت خود را که از ایرلاین های داخلی یا خارجی تهیه نموده بودند دریافت نمایند. به عنوان مثال یکی از مسافران که بلیت پرواز خود را از شرکت هواپیمایی ایرعربیا به مقصد کاتماندو خریداری نموده، آژانس مسافرتی به او اعلام نموده که این شرکت هواپیمایی خارجی به جای بهای بلیت یک ووچر اعتباری (بلیت اعتباری هواپیما) به او می دهد که تا یک سال می تواند به ازای این مبلغ با این ایرلاین به هر مقصدی پرواز کند. همچنین یکی دیگر از مسافران که بلیت پرواز تهران به کوآلالامپور را از شرکت ماهان خریداری نموده بود، تا کنون نتوانسته از این ایرلاین بهای بلیت خود را دریافت کند و در پیگیری های خود این پاسخ را از مسئولان این شرکت هواپیمایی دریافت نموده که وجه مورد نظر به او بازگردانده خواهد شد.

در همین رابطه رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: در پرواز های داخلی، شرکت های هواپیمایی باید بهای بلیت مسافران را به مقاصد داخلی و خارجی پس دهند و این کار در حال اجرا است. همچنین اگر مسافری شکایت دارد، می تواند آن را به سازمان هواپیمایی اطلاع دهد تا مطالباتش را هر چه سریعتر پیگیری کنیم.

وی همچنین در مورد بازگشت بهای بلیت هایی که مردم از ایرلاین های خارجی خریداری نموده اند شرح داد که گرچه ایرلاین های خارجی تابع قوانین یاتا هستند، اما سازمان هواپیمایی پیگیر کنسلی پرواز های خارجی بوده و درصدد است تا به زودی به وسیله شرکت های هواپیمایی خارجی بهای بلیت پرواز مسافران ایرانی را به آن ها بازگرداند.

منبع: فرارو

به "سرنوشت پرواز های کنسل شده و پول مردم به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت پرواز های کنسل شده و پول مردم به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید