سرمربی تیم ملی جودو: با قدرت تا المپیک می مانم، در جاکارتا فراری از تست دوپینگ نداشتیم

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، سرمربی تیم ملی جودو با بیان اینکه به امید کسب مدال تا المپیک 2020 توکیو با قدرت به کار خود ادامه می دهد، گفت: نتایج جودوی ایران در بازی های آسیایی در مقایسه با 2 دوره قبلی خوب بوده است.

سرمربی تیم ملی جودو: با قدرت تا المپیک می مانم، در جاکارتا فراری از تست دوپینگ نداشتیم

محمد منصوری در گفت وگو با وبلاگ خبری تحلیلی، درباره ارزیابی خود از عملکرد تیم ملی جودو در بازی های آسیایی جاکارتا که با کسب یک مدال نقره سعید ملایی، یک مدال برنز توسط محمد بریمانلو و حذف علیرضا خجسته و جواد محجوب همراه بود، اظهار کرد: اگر بخواهیم نسبت به دو دوره قبل بازی های آسیایی اظهار نظر کنیم قطعا عملکرد جودوی ا یران بهتر بوده است و کسب یک مدال نقر و یک برنز با وجود این که ورزشکاران کمتری به این بازی ها اعزام نموده بودیم قابل قبول بوده است. ما در بازی های آسیایی جاکارتا چهار جودوکار داشتیم که به دو مدال دست یافتیم، اما در دوره قبل از این رقابت ها جودوی ایران با پنج نماینده نتوانست مدالی را کسب کند و در دو دوره قبل نیز با هفت نماینده فقط رودکی توانست دو مدال برای ایران به دست بیاورد.

سرمربی تیم ملی جودو با اشاره به حمایت های خوبی فدراسیون جودو از تیم ملی و نقش آن در موفقیت به دست آمده در بازی های آسیایی، خاطر نشان کرد: کادر فنی نیز بدون حواشی و هماهنگ با یکدیگر شبانه روز کار کرد تا به هدف نخستمان که کسب موفقیت در بازی های آسیایی بود، برسیم. خدا را شکر دست پر به ایران باز گشتیم و سخت کار می کنیم تا به دومین هدفمان که کسب مدال در المپیک 2020 توکیو است برسیم.

وی درباره شکست سعید ملایی در ثانیه های انتهای دیدار فینال و نقش اخراج او در این شکست، گفت : حق ملایی طلا بود. او از داوران اخطارهایی را گرفت که می توانستند به او ندهند، چرا که سعید در حالت رو به جلو و هجومی بود و داوران می توانستند از خطاهای او چشم پوشی نمایند. به هر حال ما هم در این شکست مقصر هستیم و قسمت نشد ملایی به حق خود که مدال طلا بود برسد. نمی خواهم بگویم که اخراج من تاثیری نداشت، اما قانون فدراسیون جهانی می گوید که اگر مربی خطایی را مرتکب شد باید داور بار نخست تذکر بدهد و در صورت تکرار او را اخراج کند، اما من هر دو مرتبه ای که در این مسابقات اخراج شدم، بدون تذکر بود و داوران در این باره سخت گیری کردند.

منصوری در ادامه گفت وگو با وبلاگ خبری تحلیلی، درباره ناکامی جواد محجوب در رسیدن به مدال بازی های آسیایی برای سومین مرتبه متوالی، خاطر نشان کرد: محجوب مانند ملایی بدون شک در وزن خود از بهترین های جهان محسوب می گردد. او در وزن جدید در مجموع به 10 رویداد اعزام گردیده است که توانسته پنج مدال به دست بیاورد. بنابراین محجوب عملکرد خوبی در وزن جدید داشته است، اما به هر حال جودو ورزش ثانیه ها است و او نیز به مانند خیلی از برترین های جهان که علی رغم شایستگی شکست می خورند، نتوانست به حق خود دست یابد. شاید محجوب در روز مسابقه تمرکز خوبی نداشت تا به مدال برسد. با این حال این نتیجه چیزی از شایستگی های او کم نمی کند.

سرمربی تیم ملی جودوی ایران در پاسخ به این سوال که آیا با این وضعیت جودوی ایران می تواند در بازی های المپیک 2020 به مدال برسد، گفت : ما امیدواریم که این کار مهم صورت بگیرد. ما هم برای همین کار می کنیم، فقط به این امید که به مدال المپیک برسیم.

وی درباره برخی از حواشی و شایعات مبنی بر این که یکی از جودوکاران ایران در جریان حضور ماموران مبارزه با دوپینگ در بازی های آسیایی جاکارتا اقدام به فرار از محل اقامت خود نموده است تا تست دوپینگ ندهد، اظهار کرد: من نمی دانم چرا این مسائل اصلا مطرح می گردد. دو نفر از جودوکاران ما به نام های سعید ملایی و جواد محجوب تست دوپینگ گرفتند و آنها هم بدون هیچ مسئله ای تست دادند. از دیگر جودوکاران ما تستی نخواستند بگیرند و اگر هم این خواسته را داشتند، نفرات دیگر نیز بدون مشکل تست می دادند بنابراین چنین مسائلی صحت ندارد.

منصوری در انتها و در پاسخ به این سوال که آیا کماکان به کار خود در تیم ملی با توجه به ابراز علاقه فدراسیون جودو ادامه خواهد داد یا خیر؟ گفت : البته خیلی از اصحاب رسانه دوست ندارند که من در این جا حضور داشته باشم، اما تا المپیک 2020 با قدرت به کارم ادامه می دهم. مربی ازبک نیز مربی خوب و تاثیرگذاری است و امیدوارم پس از انتها قراردادش بار دیگر با او تمدید گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمربی تیم ملی جودو: با قدرت تا المپیک می مانم، در جاکارتا فراری از تست دوپینگ نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی جودو: با قدرت تا المپیک می مانم، در جاکارتا فراری از تست دوپینگ نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید