روند ساماندهی حریم ساحلی مثبت نیست

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، سید وجیه الله موسوی عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران درباره قطع درختان در نوشهر گفت: قطع درخت در حوزه شهری به منابع طبیعی مرتبط نمی گردد و درختانی که قطع گردیده جزو گونه های جنگلی نیست.

روند ساماندهی حریم ساحلی مثبت نیست

وی با اشاره به وجود 144 کیلومتر نوار ساحلی در غرب استان گفت: تاکنون 80 درصد این نوار ساحلی آزادسازی گردیده و در چندسال اخیر بیش از 40 کیلومتر از نوار ساحلی از تصرف آزاد گردیده است.

وی با بیان اینکه آمادگی برای حمایت از سرمایه گذاری در نوار ساحلی، ساحل و پسکرانه وجود دارد گفت: حریم نوار ساحلی قابل تملک نیست و اگر کسی هم در این حریم سند داشته باشد، سند آن باطل می گردد.

موسوی، یادآور شد: در حوزه نوار ساحلی نوشهر و چالوس بیش از 80 فقره پرونده وجود دارد و طرح آزادسازی در دست پیگیری است اما منابع طبیعی با یک لودر و بیل مکانیکی به تنهایی نمی تواند به آزادسازی حریم بپردازد.

وی گفت: درصورت داشتن امکانات طی دو سال می توانیم حریم نوار ساحلی را آزادسازی کنیم و همچنین برای تسریع در روند آزادسازی، باید در اجرای احکام قضایی و قلع و قمع ساخت و سازها، تسریع صورت گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران با بیان اینکه روند آزادسازی و ساماندهی نوار ساحل در منطقه مثبت نیست گفت: ساحل در منطقه ارزشمند است و انتظار داریم ساماندهی سواحل از سوی دستگاه های مرتبط مانند شهرداری ها صورت گیرد و ساماندهی ساحل نیازمند اعتبار ویژه است.

موسوی درباره کاداستر اراضی ساحلی با اشاره به اتمام این طرح گفت: تا خاتمه سال برای کل اراضی ساحلی غرب استان سند مالکیت به نام دولت صادر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روند ساماندهی حریم ساحلی مثبت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند ساماندهی حریم ساحلی مثبت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید