رم، سرزمین مادری گردشگران دنیا (بخش اول)

آشنایی با رم

گنجینه های باستانی و هنری شهر رم بر هیچ کس پوشیده نیست. عناصر فرهنگی، هنری، باستانی و کهن این سرزمین مانند موزه کاپیتولینی، گالریا بورگزه و موزه های هنر مدرن این شهر را به یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل نموده است. اگر عاشق موزه گردی و قدم زدن در راستا اسب های شاهزاده های تاریخی هستید با ما باشید تا جاذبه های گردشگری این شهر باستانی را برای تان بشماریم. اگر پس از خواندن این مطلب جرقه سفر به این شهر در ذهن تان زده شد یادتان باشد در گردش های خاطره انگیزتان در این شهر جای ما را هم خالی کنید. با خبرنگاران همراه باشید تا بیشتر از این شهر بدانید.

رم، سرزمین مادری گردشگران دنیا (بخش اول)

رم سومین شهر پربازدید اروپا، بعد از لندن و پاریس است و سالانه 7 تا 10 میلیون نفر به این شهر سفر می نمایند. کولوسیوم و موزه های واتیکان به ترتیب با 4 میلیون و 4.2 میلیون بازدید نماینده در سال، در رده های 39 و 37 پر بازدیدترین مکان های دنیا جای دارند.

جاذبه های اصلی شهر رم

  • کولوسیومکولوسیوم نشانه مهارت مردم روم باستان در حوزه معماری است و در خصوص بازی های گلادیاتوری که در این ورزشگاه عظیم برگزار می شد، دیدگاهی به باز دیدنمایندگان می دهد. بیرون کولوسیوم، زیر طاق کنستانتین بهترین جای عکاسی است. این طاق در سال 315 به یاد پیروزی کنستانتین بر مارکوس اورلیوس بنا شد. برای آنکه در صف های طولانی نایستید، می توانید زودتر بلیت هایتان را به صورت آنلاین خریداری کنید.
  • پیاتزا ناوونارم به میدان های، رستوران ها و کافی شاپ های فضای بازش معروف است. دوست داشتنی ترین میدان رم میدان بزرگ عمومی در پیاتزا ناوونا است. این میدان 3 فواره دارد یکی ازآنها که از بزرگترین فواره است از چهار فواره برنینی با 4 مجسمه از نماد رودهای معروف دنیا تشکیل شده است.
  • شهر واتیکاناین شهر در رم واقع شده است اما از سال 1929 به عنوان یک کشور مستقل با پرچم، سکه و تمبر خودش قد علم نموده است. حتی ارتش و گارد سوئیسی خودش را دارد که از پاپ و 800 شهروند و مهمانانش را محافظت می نمایند. اولین مکان جالب توجه آن میدان سنت پیتر است که اواخر قرن هفدهم توسط برنینی طراحی شد. اگر لباس مناسبی به تن داشته باشید طوری که شانه ها و پاهای تان تعیین نباشد، می توانید وارد کلیسای سنت پیتر شوید و از مجسمه های میکل آنژ دیدن کنید. یادتان باشد در موزه های واتیکان شاهکارهای ایتالیایی از جمله سقف نقاشی شده اثر میکل آنژ در نمازخانه سیس تین را حتماً ببینید.
  • پانتئونبه نظر می رسد معبد پانتئون رم کاملاً دست نخورده باقی مانده است. این معبد در 27 سال قبل از میلاد ساخته شده و در قرن دوم پس از میلاد بازسازی شده است. بعد از رنسانس، از این معبد به عنوان آرامگاه برخی از هنرمندان و نخبگان شهر از جمله رافائل نقاش استفاده می شد. معماری پانتئون با ستون های بلند و ویژگی های داخلی خاص و گنبد جالبی که دارد در سراسر دنیا منبع الهام بوده است.
منبع: الی گشت

به "رم، سرزمین مادری گردشگران دنیا (بخش اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رم، سرزمین مادری گردشگران دنیا (بخش اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید