رسانه آمریکایی: دوران آمریکا در خاورمیانه به سرانجام رسیده است

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، پایگاه امریکن کانزروتیو در مطلبی با اشاره به از دست رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا در برابر ایران نوشته دوران آمریکا در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) به سرانجام رسیده است.

رسانه آمریکایی: دوران آمریکا در خاورمیانه به سرانجام رسیده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری تحلیلی، یک پایگاه آمریکایی امروز سه شنبه به نقد یادداشتی پرداخته که برت استفانز، ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز اخیراً درباره ضرورت انتقام جویی آمریکا از ایران با توجه به تحولات اخیر در منطقه به رشته تحریر در آورده است.

پایگاه امریکن کانزوتیو یادآوری نموده برت استفانز اخیراً در مطلبی با توجه به تحولات اخیر درباره ایران نوشته است: ممکن است ما شاهد شروع روند انتها دوران آمریکا در خاورمیانه باشیم.

امریکن کانزروتیو نوشته است: منظور از این دوران آمریکا که استفانز به آن اشاره نموده چیست؟ اگر این عبارت به معنی سلطه یا کنترل آمریکا است، چنین دورانی اصلاً وجود نداشته است. الان چندین دهه است که ایالات متحده در کوشش برای ایجاد نوعی پکس امریکانا در خاورمیانه است. این کوشش، کاملاً شکست خورده و هزینه های سهمگینی برای ایالات متحده و دیگران به بار آورده است. چیزی که ما تحمل کردیم، دورانی از مداخله جویی های بی فایده آمریکا بود.

در ادامه این مطلب آمده است: با وجود این، استفانز به هیچ عنوان آماده اعتراف به شکست نیست. اطمینان او به کارآمدی قدرت نظامی آمریکا بی حد و حصر است. او که از پاسخ های بزدلانه ترامپ به اقدامات اخیر ایران در منطقه برآشفته شده، پیشنهاد انتقام جویی را مطرح می نماید. با آنکه استفانز معین نمی نماید چه میزان اقدام تنبیهی رضایت او را جلب می نماید ابراز اطمینان می نماید که یک اقدام نظامی تلافی جویانه محدود علیه ایران مطمئناً بار دیگر بازداری در برابر ایران را بازخواهد گرداند.

امریکن کانزروتیو نوشته استفانز دلیل اعتمادش به قدرت نظامی آمریکا را شرح نمی دهد، اما در ذهن او ظاهراً چنین قدرتی بعد از این همه شکست که آمریکا در خاورمیانه داشته دست نخورده و سالن باقی مانده است. در ادامه آمده است: اما استفانز و سایر هواداران حمله نظامی به ایران، حافظه های ضعیفی دارند.

در ادامه آمده است: روند شروعِ انتهاِ پکس امریکانا در خاورمیانه در میانه ماه سپتامبر که ترامپ نمایش ضعیفی در برابر ایران ارائه داد اتفاق نیفتاد، بلکه در سال 2003 که آمریکا به عراق حمله کرد به وقوع پیوست. از آن موقع به بعد، نیروهای آمریکا کم و بیش درگیر عملیات جبران خسارات هستند و در کوششند افتضاح به بارآمده در نتیجه اقدامات خطرناک خود ما را جمع و جور نمایند.

حالا استفانز و هم قطاران او می خواهند در این کارزار نظامی بی انتها خودشان جبهه جنگ دیگری باز نمایند. آنها با همان اطمینانی که می خواستند به ما بقبولانند که صدام حسین منشأ تمام شرها است این بار می خواهند باور کنیم که اگر ایران را تنبیه کنیم رفتارش درست خواهد شد و عصر آمریکا در خاورمیانه به طرز معجزه آسایی بازخواهد گشت. این، به زبان ساده، وهم و خیال است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رسانه آمریکایی: دوران آمریکا در خاورمیانه به سرانجام رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه آمریکایی: دوران آمریکا در خاورمیانه به سرانجام رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید