خوراکی های خوشمزه چیانگ مای و چیانگ رای تایلند

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، گرمای سوزان گرم گونه‌هایم را سرخ می‌کند . عطر مست‌کننده گیاهان مشامم را پر می‌کند و وزن ملایم موسیقی Lanna هوا را پر می‌کند . هنگامی که او به سمت زغال‌های داغ حرکت می‌کند ، چشمانم به طرف مشاور خم می‌شوند . جلز و ولز کنان و شعله‌ور مثل یک جک در جعبه جهش می‌کند چون مرد تایلند پای خود را روی سیخ داغ آهنی قرار می‌دهد . این ماساژ معمولی تایلندی نیست . اما Ban Rai Kong یک روستای معمولی در تایلند نیست .

خوراکی های خوشمزه چیانگ مای و چیانگ رای تایلند

حفظ حکمت و درمان‌های پزشکی سنتی

روستای کوچکی در منطقه چیانگ مای ، واقع در روستای کوچکی در استان چیانگ مای ، واقع شده‌است . این روستا در دهه‌های اخیر شاهد تغییر قابل‌توجه بخت و اقبال بوده‌است . و با نگاه به گذشته بوده‌است که جامعه قادر بوده‌است به جلو حرکت کند .

امروزه ، جامعه بان کی مون از روش‌های کشاورزی ارگانیک استفاده می‌کند و استفاده از گیاهان گیاهی و درمان‌های سنتی را ترویج می‌کند . اما همیشه این طور نبوده . سال‌ها پیش زمانی نبود که روستاییان از مواد شیمیایی مضر برای محصولات خود استفاده می‌کردند و بخش بزرگی از جامعه از سلامت ضعیف رنج می‌بردند . روستائیان که تشخیص آن باید تغییر کند به هم آمدند تا درباره راه‌های بهبود وضعیت بحث و تبادل نظر کنند . تصمیم گرفته شد تا استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی را متوقف کرده و کشاورزی ارگانیک را آغاز کند . در همان زمان ، ساکنان Ban Rai نیز شروع به بررسی درمان‌های گیاهی سنتی برای درمان ناخوشی‌های ویژه کردند . رویکرد جامع اتخاذ شده توسط جامعه به زودی به دست آمد .

ابتکارهای بان کی مون از سوی بان کی مون چنین موفقیت‌آمیز بوده‌است که این روستا در حال حاضر به عنوان یک مرکز آموزشی عمل می‌کند که دانش محلی را در مورد داروهای سنتی و محصولات گیاهی به اشتراک می‌گذارد . بیشتر خانواده‌ها در روستا گیاهان و گیاهانی را پرورش می‌دهند که برای تولید دارو ، شامپو و حمام به کار می‌روند . نسبت محصولات به طور محلی استفاده می‌شود و بقیه برای فروش به بازدیدکنندگان عرضه می‌شوند . این روستا اتاق‌های اضافی بخار تاسیس کرده و فضایی را ایجاد کرده‌است که در آن تکنیک‌های ماساژ سنتی تایلند را می‌توان آموزش داد . گردشگران تایلندی و خارجی از بازدید استقبال می‌کنند و همچنین می‌توانند ماساژ داغ نفت را که به آن معروف است را نیز تجربه کنند .

صبح روز داغ و گرم روغن ماساژ

منشا دقیق ماساژ درمانی سنتی هنوز مشخص نیست ، اما برای بسیاری از نسل‌ها در منطقه Lanna در شمال تایلند انجام شده‌است . در حال حاضر ، روش درمان جایگزین سنتی در حال حاضر در Khing Rai کنگ احیا شده‌است .

درمانگر با استفاده از چوب چوبی خود ، یک پا را به درون روغن دارویی که به ویژه به آن تزریق می‌شود ، تجزیه می‌کند . گیاهان مختلف بسته به این که چه علائمی مورد درمان قرار می‌گیرند ، به کار می‌روند . یک ظرف سفالی ساده ، the داغ را نگه می‌دارد و بر روی آن تیغه آهنین یک گاو آهن ، که به نام " " " نامیده می‌شود ، قرار داده می‌شود . پس از پوشاندن پای خود با روغن ، مشاور پیش از آنکه با پای خود بیمار را ماساژ دهد ، با استفاده از پاهایش بر روی تیغه آهنین خم می‌شود . تجربه‌ای منحصر به فرد است و یک تجربه منحصر به فرد است که همه حواس را تحریک می‌کند .

جشنواره گردشگری مبتنی بر جامعه در شهر بان کی مون

بان کی مون Khing به عنوان یک مدل برای گردشگری مبتنی بر جامعه ( CBT ) در تایلند تحسین شده‌است . ابتکارات مختلف CBT در این کشور متعلق به جامعه است و توسط جامعه اداره می‌شود . همه پروژه‌های CBT تایلند به دنبال پایداری فرهنگی ، محیطی و اجتماعی هستند . به عنوان یک توریست ، ابتکار عمل‌های CBT راهی عالی برای تجربه زندگی محلی هستند . این یک شکل دوجانبه سودمند از توریسم با درآمد تولید شده به منظور حفظ فرهنگ و میراث سنتی است .

امنیت مالی برای روستاییان

بان کی مون Khing نمونه‌ای درخشان از هم‌کاری موفق است . هر ماه ، هر خانوار در این روستا 50 Baht به صندوق جامعه می‌پردازد . این مساله به مدت بیش از دو دهه ادامه داشته‌است و یک صندوق جامعه سالم جمع‌آوری کرده‌است که برای کمک به اعضا در زمان نیاز در دسترس است . همچنین از این پول برای راه‌اندازی فروشگاهی عمومی استفاده می‌شود که محصولات مصرفی را با قیمت عمده‌فروشی خریداری می‌کند . سپس آن‌ها با یک علامت تجاری کوچک به اعضا فروخته می‌شوند و سود حاصل از آن‌ها به اعضای هم‌کار توزیع می‌گردد .

پایگاه بان کی مون کنگ در منطقه Hang استان چیانگ مای ، حدود 30 دقیقه با فاصله حدود 30 دقیقه از مرکز شهر چیانگ مای ، واقع شده‌است . علاوه بر درمان‌های پزشکی سنتی ، می‌توانید مواد غذایی ارگانیک محلی را نیز خریداری کنید ، دوچرخه را اجاره دهید تا اطراف حومه اطراف را بررسی کنید و به عنوان بخشی از یک بسته homestay بمانید .

به "خوراکی های خوشمزه چیانگ مای و چیانگ رای تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی های خوشمزه چیانگ مای و چیانگ رای تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید