جمهوریخواهان مصمم به ساخت خط لوله کی استون هستند

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، رهبر اکثریت سنای آمریکا تاکید کرد: حزب جمهوریخواه همچنان متعهد به اجرای پروژه خط لوله کی استون از کانادا به آمریکاست.

جمهوریخواهان مصمم به ساخت خط لوله کی استون هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری تحلیلی به نقل از اسپوتنیک، میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا روز جمعه در حالی بر عزم جمهوریخواهان برای اجرای خط لوله کی استون از کانادا به آمریکا تاکید کرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با اجرای این طرح مخالفت کرده است.

مک کانل شرح داد: مساله این نیست که آیا این پروژه اجرا می شود یا نه، بلکه مساله این است که چه زمانی اجرا خواهد شد. جمهوریخواهان هیچ تمایلی برای تسلیم شدن از اجرای ایده هایی مثل خط لوله کی استون ندارند.

اوباما به خاطر مسائل زیست محیطی با اجرای این پروژه مخالفت کرده است. افزایش تولید نفت آمریکا و پایین بودن قیمت جهانی انرژی نیز دیگر عوامل مخالفت اوباما با این پروژه بوده است.

مک کانل گفت: تصمیم اوباما به ضرر ده ها هزار فرصت شغلی در آمریکا خواهد بود. ده ها هزار فرصت شغلی در این پروژه زیرساختی وجود دارد، ده ها هزار فرصت شغلی برای آمریکایی ها و شهروندان آمریکایی می توانند از فرصت های شغلی خوب این پروژه استفاده کنند.

پل رایان رئیس جدید کنگره آمریکا نیز تاکید کرد: باراک اوباما با مخالفت خود با خط لوله کی استون عملا به افکار عمومی مردم آمریکا حمله کرده و روابط ما با کانادا را دچار تنش کرده است.

وی شرح داد: این تصمیم تعجب آور نیست ولی مشمئز کننده است. با مخالفت با اجرای این خط لوله، رئیس جمهور ده ها هزار فرصت شغلی با درآمد خوب را رد کرده است. رئیس جمهور با ین اقدام خود با بزرگترین شریک تجاری و عرضه کننده انرژی ما مخالفت کرده است. رئیس جمهور با عزم و اراده مردم آمریکا و اکثریت هر دو حزب در کنگره مخالفت کرده است.

مخالفت اوباما با اجرای این خط لوله تنها چند هفته قبل از برگزاری نشست تغییرات آب و هوایی در پاریس بوده است.

پ

منبع: تسنیم

به "جمهوریخواهان مصمم به ساخت خط لوله کی استون هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوریخواهان مصمم به ساخت خط لوله کی استون هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید