جامعه پزشکی، شایسته طرح مباحثی چون فرار مالیاتی نیست

رئیس سازمان نظام پزشکی زنجان گفت: بحثی که از فرار مالیاتی پزشکان مطرح می گردد، شایسته جامعه پزشکی نیست.

جامعه پزشکی، شایسته طرح مباحثی چون فرار مالیاتی نیست

به گزارش خبرنگاران، حسین بابایی صبح امروز در مراسم گرامی داشت روز پزشک و روز داروساز با بیان اینکه دغدغه های جامعه پزشکی، حوزه های خرد و کلان را شامل می گردد، اظهار کرد: بحث قشر پزشکی فقط تعرفه نیست و پزشکان در سخت ترین شرایط، مشکلات و مسائل ساختار سلامت را نقد و کارشناسی می نمایند. متاسفانه در حوزه سلامت مشکلات راهبردی داریم و گردش اقتصاد سلامت از یک بیماری مزمن رنج می برد.

این مسئول با تاکید بر اینکه این بیماری، به خاطر نوع مدیریت کشور و بحث اولویت ها است، ادامه داد: در رابطه با موضوعاتی از جمله مسائل کلان حوزه پزشکی و تامین تجهیزات برای مراکز درمانی، تعداد تخت های بیمارستانی و مواردی از این دست به جد نیازمند مشخص اولویت هستیم. دغدغه های جامعه پزشکی کلان است و مانند حلقه مفقوده و سیکل معیوب کنار هم ادامه می یابد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افرادی که موضوعات غذا و دارو را کنار هم گنجانده اند، بسیار دوراندیش و متفکر بوده اند، اضافه نمود: فقدان سلامت در مواد غذایی و بالا بودن میزان باقی مانده سموم منتج به شکل گیری بیماری هایی می گردد که امروز وجود دارد. در سیاست کلان و پیشگیری باید به این موضوعات بپردازیم و سرمایه گذاران باید سرمایه های خود را در حوزه سلامت صرف نمایند.

بابایی همچنین با تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی باید از کالاهای زیان بار مالیات دریافت کند، اضافه نمود: باید شفاف سازی گردد که کدام کارخانه سیگارسازی مالیات می پردازد؟ متاسفانه مشق این روزها مسائلی از جمله نامناسب بودن مطب ها، نبود دستگاه کارت خوان در مطب ها و طولانی شدن نوبت ها است. آیا واقعا دغدغه امروز ما باید این مسائل باشد؟ آیا نامناسب بودن مبلمان شهری بر عهده پزشکان است؟

رئیس سازمان نظام پزشکی زنجان اضافه نمود: پزشکانی که با چنین فضاهایی طبابت می نمایند باید مورد تقدیر و تشکر قرار گیرند. بحثی که در رسانه ها از فرار مالیاتی پزشکان مطرح می گردد، شایسته جامعه پزشکی نیست. این جامعه کمر همت بسته است تا لکه های سیاه را از چهره اش پاک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جامعه پزشکی، شایسته طرح مباحثی چون فرار مالیاتی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با جامعه پزشکی، شایسته طرح مباحثی چون فرار مالیاتی نیست

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید