تپه باستانی آناهیتا در سرعین به سایت موزه تبدیل می گردد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تبدیل تپه باستانی آناهیتا در شهرستان سرعین به سایت موزه اطلاع داد.

تپه باستانی آناهیتا در سرعین به سایت موزه تبدیل می گردد

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی در حاشیه بازدید از عملیات کاوش در تپه باستانی آناهیتا توضیح داد: به دلیل اهمیت تاریخی این بنا، کاوش و مطالعات جامع در این سایت شروع شده است.

او اضافه کرد: نتایج اولیه کاوش ها قدمتی 4500 ساله را در این محوطه تخمین می زند اما مطابق نظر کارشناسان احتمال وجود آثاری با قدمت بیشتر نیز وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل گفت: این اثر تاریخی شناسنامه تاریخی سرعین است و گویای قدمت تاریخی و باستانی این منطقه خواهد بود.

فلاحی متذکر شد: در واقع با مطالعه جامع تپه آناهیتا توانستیم جاذبه های جدیدی به لیست جاذبه های شهرستان سرعین اضافه کنیم و این شهرستان از جاذبه تک بعدی آب های گرم معدنی خارج شده است.

او با اشاره به تداوم کاوش ها در محوطه تپه تاریخی اضافه کرد: بعد از اتمام مطالعات در نظر داریم این محوطه به عنوان سایت موزه معرفی گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل با بیان اینکه در روستای تاریخی کنزق نیز مطالعات باستان شناسی صورت گرفته است، گفت: این روستا در مجاورت سرعین از معماری دستکند صخره ای منحصر به فردی برخوردار است که گویای حیات تمدن های کهن در این منطقه است.

به گفته فلاحی مجموعه کاوش ها نشان می دهد سرعین قدمت چند هزار ساله داشته و یکی از مناطق با تاریخ کهن در استان اردبیل است.

منبع: میراث آریا

به "تپه باستانی آناهیتا در سرعین به سایت موزه تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه باستانی آناهیتا در سرعین به سایت موزه تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید