ترامپ مذاکره با طالبان را منتفی دانست

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، رئیس جمهوری آمریکا با تأکید بر این که دیدار و مذاکرات با گروه طالبان را سرانجام یافته تلقی می نماید، اعلام نمود، کشورش موضوع کاهش نیروهایش در افغانستان را آنالیز می نماید.

ترامپ مذاکره با طالبان را منتفی دانست

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیان کرد: تا آنجا که به من مربوط می گردد، مذاکرات مرده است.

مذاکرات صلح با گروه طالبان طی ماه های اخیر در جریان بوده است و روز دوشنبه هفته گذشته زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای گفت وگو با طالبان، گفت که توافق با این گروه در اصول نهایی شده و تنها به تایید دونالد ترامپ احتیاج دارد.

با این حال، دونالد ترامپ عصر شنبه در چند توییت بیان کرد، تصمیم گرفته است که دیدار با رهبران طالبان و رئیس جمهوری افغانستان به طور جداگانه، در کمپ دیوید را لغو کند.

رئیس جمهوری آمریکا اخیراً توضیح داد که خاتمه دادن به مذاکرات صلح افغانستان، تصمیم او بوده است. به گفته ترامپ، آمریکا موضوع کاهش نیروهایش در افغانستان را آنالیز می نماید.

ترامپ گفت: من همیشه بر این عقیده بوده ام که دیدار و گفت وگو خوب است اما در این مورد، تصمیم خودم بود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در توییتی گزارش رسانه های آمریکا در مورد مخالفت مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با حضور طالبان در آمریکا را داستانی دروغ خواند.

پیش تر مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که ادامه مذاکرات با طالبان به این گروه بستگی دارد.

در همین حال گزارش ها حاکی است که زلمای خلیلزاد به واشنگتن فراخوانده شده است.

با این حال صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان، طالبان را مسئول شکست کوشش های اخیر صلح و مانع تراشی در برابر این کوشش ها دانست.

سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان همچنین بار دیگر بر آرزوی دیرینه برای مذاکره مستقیم با طالبان تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ مذاکره با طالبان را منتفی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مذاکره با طالبان را منتفی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید