تاکید ایران و تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در حوزه گردشگری

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با نعمان عبدالغفارزاده، رئیس کمیته رشد سیاحی (سازمان گردشگری) جمهوری تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.

تاکید ایران و تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در حوزه گردشگری

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه، در این ملاقات عبدالغفار زاده، رئیس سازمان گردشگری تاجیکستان، با خوشامدگویی به آقای صابری سفیر کشورمان، ضمن اشاره به اشتراکات و پیوندهای فراوان ایران و تاجیکستان، خواهان گسترش بیش از پیش مناسبات فی مابین ازجمله در حوزه گردشگری شد.

وی خواهان حضور فعال و هر چه بیشتر شرکتهای گردشگری ایرانی در کشورش شد و همچنین از حضور گردشگران ایرانی، استقبال کرد.

در این دیدار محمد تقی صابری سفیر کشورمان درباره اهمیت گسترش روابط گردشگری دو کشور گفت:

ایران و تاجیکستان در حوزه گردشگری و نیز صنایع دستی اشتراکات فراوانی دارند و در زمینه توسعه همکاری های فی مابین در این عرصه آمادگی داریم.

سفیر کشورمان در تاجیکستان، تقویت گردشگری سلامت، برگزاری هفته صنایع دستی ایران در شهرهای پرجمعیت تاجیکستان، تسهیل حضور فعالان بخش خصوصی گردشگری تاجیکستان در نمایشگاه های بین المللی ایران و تقویت همکاری های آموزشی به منظور ارتقاء منابع انسانی این حوزه را در توسعه و تقویت مناسبات گردشگری دو کشور مهم دانست.

آقای صابری با اشاره به دیدارهای اخیر میان مقامات عالی دو کشور، بر ضرورت گسترش همکاری های همه جانبه ایران و تاجیکستان به ویژه در حوزه همکاری های گردشگری تأکید و آمادگی کشورمان را جهت تقویت مناسبات با کشور هم دین، هم فرهنگ و هم زبان تاجیکستان گفت.

تقویت همکاری های فرهنگی از جمله برگزاری جشن نوروز به عنوان میراث مشترک و همچنین تسهیل سفر هیات های گردشگری به منظور آشنایی با ظرفیت های گردشگری دو کشور از جمله دیگر مواردی بود که مورد تأکید طرفین نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید ایران و تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ایران و تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید