برای تیمی که چشم ها را خیره نموده است؛ کاربلد مثل یحیی، پدیده مثل پدیده

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، تیم فوتبال پدیده این روزها با عملکرد خوب خود چشم ها را خیره نموده و هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی نمایشی خوب داشته است.

برای تیمی که چشم ها را خیره نموده است؛ کاربلد مثل یحیی، پدیده مثل پدیده

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، بعد از هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال که شاگردان یحیی گل محمدی با کسب 3 امتیاز ارزشمند در اصفهان و مقابل ذوب آهن همیشه مدعی نشان دادند صدرنشینی آنها اتفاقی نبوده، حالا تیم یحیی در جام حذفی هم پیروزی بزرگ خودش را تکرار نموده تا برای مدعیان هر دو جام خط و نشان بکشد. دیگر تردیدی وجود ندارد که موفقیت پدیده و کسب 6 پیروزی پیاپی حاصل قرعه مناسب نیست بلکه این شایستگی و لیاقت تیم یکدست اما بی ادعای گل محمدی است که تا اینجا چشم ها را به خود خیره نموده است.

کسب 15 امتیاز از 6 بازی نتیجه ای فراتر از انتظار و غافلگیری بزرگ برای مدعیان لیگ است آن هم اتفاقی که با وجود تمامی مسائل بی سابقه پدیده برای خوش بین ترین طرفداران این تیم هم قابل پیش بینی نبود. پدیده تقریبا صدرنشینی خودش تا سرانجام هفته هفتم را نیز قطعی می بیند، اندوخته بسیار ارزشمندی در 6 هفته ابتدایی لیگ داشته، بیش از میانگین ایده آل در این هفته ها امتیاز کسب نموده و با ادامه این روند اگر مدعی جدی قهرمانی لیگ نباشد قطعا یکی از مدعیان کسب سهمیه آسیایی است که چنین موفقیتی هم با توجه به شرایط عجیب پدیده به یک معجزه فوتبالی شباهت دارد. در جام حذفی هم بعد از حذف تیم هایی مثل تراکتورسازی و ذوب آهن، شرایط شاگردان گل محمدی امیدوارکننده به نظر می رسد.

صدرنشینی پدیده اما بدون تعارف حاصل کوشش های یک مربی موفق و بی ادعاست که شایستگی های خودش را در سال های اخیر به خوبی اثبات نموده و البته با کسب نتایج درخشان در این تیم نشان داده هیچ گاه کمبودها و کاستی ها را مانعی در راه موفقیت خودش نمی بیند. مربی خوش فکر، پرکوشش و بی حاشیه ای که البته مثل همه سالیان قبل آرام و بی ادعاست. او همچنین حاضر نیست با پیش بینی هدف های بزرگ در چنین موقعیتی انتظارات را از تیم خودش بالا ببرد و فشار روانی حاصل از صدرنشینی را روی دوش بازیکنان جوانش بیشتر کند.

این همان یحیی گل محمدی است که فصل پیش راهنمایی تراکتورسازی محروم از نقل و انتقالات را با شجاعت پذیرفت و با اضافه کردن 7 بازیکن زیر 20 سال به تیم اصلی خودش از رده جوانان و امید تراکتورسازی وارد رقابتی سخت و نفس گیر با رقبا شد. اتفاقا نخستین پیروزی فصل گذشته تراکتورسازی و یحیی هم با گلزنی محمدرضا آزادی 17 ساله مقابل سایپای مدعی و در تهران حاصل شد تا سرمربی پرکوشش آن روزهای تراکتور مزد این اعتماد و شجاعت را بگیرد.

اگر چه گل محمدی سرانجام خوشی در تبریز نداشت و خیلی ها بر این عقیده بودند که اتفاقات فصل گذشته می تواند آینده کاری او را تهدید کند اما بازگشت به لیگ برتر با یک تیم نه چندان مدعی آن هم در سخت ترین و بحرانی ترین فصل پدیده که از جهت مالکیت و تامین منابع مالی با مسائل بزرگی روبه رو گردیده نشان داد که گل محمدی از ویژگی های خوبی برای ساختن یک تیم قدرتمند و حتی مدعی با ارائه فوتبال منظم و هجومی برخوردار است.

یحیی از معدود مربیانی است که در روش کاری خودش فلسفه خاصی را دنبال می نماید و این الگو در تمامی تیم های او نمود دارد. تراکتورسازی محروم فصل گذشته ، ذوب آهن همیشه مدعی 3 فصل پیش و حتی پدیده صدرنشین امروز ، هیچ کدام فوتبال بی هدف و سنتی متداول در برخی از تیم ها را ارائه نمی دهند. درست بر عکس، تیم های گل محمدی همیشه به دنبال مالکیت توپ، پاس های متعدد، ایجاد موقعیت با هدف دریافت عمق خط دفاع حریف و استفاده حداکثری از فضاهای خالی در دفاع حریف هستند. رکورد بیشترین پاس منجر به گل فصل گذشته در اختیار تراکتورسازی یحیی بود و حالا پدیده هم به تیمی جوان ، خالی از ستاره های نامدار اما در عین حال ارائه گر فوتبال با کیفیت و هدفمند مبدل گردیده است.

همه اینها نشانگر وجود خصوصیات و توانمندی هایی در مربی این روزهای پدیده است که اگر قدر خودش و توانایی هایش را به خوبی بداند و بر خلاف برخی مقاطع گذشته انتخاب های درستی برای آینده کاری خودش داشته باشد می تواند به این روند رو به رشد و پیشرفت استمرار بخشد.

تنها تهدید برای پدیده مدعی و شگفتی ساز در این روزها مسائل مالی است که با کمترین پرداختی، صدرنشین لیگ را با بحرانی بی سابقه روبرو نموده است. شاید اگر این روند ادامه یابد و مسئولان باشگاه مشهدی فکری برای تغییر شرایط موجود نکنند کوشش های فوتبالی گل محمدی هم برای حفظ یک تیم منسجم و آماده در بالای جدول لیگ کافی نباشد. با این وجود حیف است اگر پدیده جذاب لیگ به دلیل فقدان حمایت مالی همه اندوخته های ارزشمند خودش در این فصل را از دست بدهد. باید دید با وجود این مسائل پدیده تا کجا می تواند پیش برود و آیا روند خوب این تیم تا سرانجام لیگ و جام حذفی ادامه خواهد داشت یا خیر. فعلا که پدیده چشم ها را به خود خیره نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برای تیمی که چشم ها را خیره نموده است؛ کاربلد مثل یحیی، پدیده مثل پدیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تیمی که چشم ها را خیره نموده است؛ کاربلد مثل یحیی، پدیده مثل پدیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید