بازگشت سیارک جمجمه شکل به نزدیکی زمین

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، سیارک مشهوری که عده زیادی آن را به شکل جمجمه ای ترسناک می دانند درماه میلادی پیش رو دوباره به کره زمین نزدیک خواهد شد.

بازگشت سیارک جمجمه شکل به نزدیکی زمین

به گزارش خبرنگار ؛ کارشناسان ناسا اعلام نموده اند قطعه سنگ فضایی مشهور (2015 TB145) که ظاهری مشابه به جمجمه انسان دارد در تاریخ 11 نوامبر امسال دوباره از کنار زمین عبور خواهد نمود.

فاصله این سیارک از زمین حدود 38 میلیون کیلومتر است، که این فاصله حدود یک چهارم فاصله زمین از خورشید، یعنی حدود 150 میلیون کیلومتر است.

در سال 2015 در شب موسوم به جشن هالووین درکشور های غربی، فاصله این سیارک از زمین به 486 هزار کیلومتری رسید.

در آن موقع کارشناسان سیارک 2015 TB145 را با استفاده از تلسکوپ های بزرگ راداری مانند Arecibo Observatory در کشور پورتوریکو شناسایی کردند.

این سیارک در سال 2015 کشف شد و بخشی ازنام آن معرفی کننده سال شناسایی آن است، این سیارک طولی برابر با 625 متر دارد و به گفته محققان دنباله داری مرده (dead comet) است و حدود سه سال طول می کشد تا یک بارمدار به دور ستاره خورشید را تکمیل کند.

کارشناسان تخمین می زنند دنباله دار مرده 2015 TB145 تا سال 2082 فاصله نزدیکی به زمین پیدا نخواهد نمود و در آن موقع به نزدیک یک سوم فاصله زمین تا خورشید نسبت به زمین می رسد.

شکل ظاهری این سیارک سبب شده است تا برخی افراد به آن لقب سیارک جمجمه شکل بدهند هر چند که کارشناسان اعلام نموده اند ظاهر آن صخره ای است و رصد های دقیق تر می تواند تصویری واضح تر از آن را در اختیار دوستداران فضا قرار دهد.منبع: space

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بازگشت سیارک جمجمه شکل به نزدیکی زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت سیارک جمجمه شکل به نزدیکی زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید