بازدید پوتین از مرحله فعال مانور نظامی سنتر-2019

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، نیروهای مسلح روسیه در جریان مرحله فعال از رزمایش راهبردی سنتر-2019، روش های نظامی مشخصی را در جبهه های عملیاتی برای نخستین بار مورد اجرا گذاشتند که رئیس جمهوری روسیه نیز از بخش هایی از آن بازدید کرد.

بازدید پوتین از مرحله فعال مانور نظامی سنتر-2019

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری تحلیلی به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز آدینه به همراه سارانبای جین بیکوف رئیس جمهوری قرقیزستان، در منطقه اورن بورگ روسیه حضور یافته و از بخش هایی از مرحله فعال مانورهای نظامی راهبردی سنتر-2019 بازدید کردند.

در جریان این رزمایش، نیروهای مسلح روسیه تاکتیک های جدیدی در عرصه عملیات نظامی علیه دشمن را به نشان گذاشتند که بعضی از آنها برای نخستین بار در طول تاریخ ارتش روسیه اجرا میشد. علاوه بر این، برای نخستین بار از تجارب به دست آمده در جریان عملیات نظامی روسیه در خاک سوریه استفاده شد که این مسئله را می توان حرف تازه ای در علوم نظامی دانست.

وزارت امور دفاع روسیه روز آدینه بیان کرد که بیش از 2000 نیروی چترباز و 200 واحد فناوری های زرهی در مرحله اصلی مانور های راهبردی سنتر-2019 به طور همزمان در یک عرصه عملیاتی ناشناس فرود آمدند.

این نخستین بار در تاریخ ارتش روسیه بود که چنین حجم گسترده ای از نیروهای هوابرد و تجهیزات نظامی، ازجمله خودروهای زرهی، بطور همزمان و تنها ظرف 20 دقیقه در یک منطقه نظامی ناشناس به زمین می نشستند. در این عملیات 71 هواپیما از نوع ایل-76 مشارکت داشتند. بدین ترتیب نیروهای نظامی در پشت جبهه دشمن فرضی به زمین نشسته و گروه های تهاجمی تشکیل داده و پیروز شدند یک فرودگاه نظامی صحرایی و تاسیسات مهم اطراف آن را به تصرف خود درآوردند.

در مرحله اصلی مانور نظامی راهبردی سنتر-2019، بیش از 120 هزار نیروی نظامی از 8 کشور از جمله: روسیه، چین، پاکستان، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان شرکت داشتند.این رزمایش گسترده نظامی در 9 منطقه نظامی مختلف در خاک روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان و آب های ساحلی دریای خزر در حال اجراست.

ادامه مدرن سازی سامانه های موشکی ارتش روسیه

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین شب گذشته بیان کرد که مانور نظامی سنتر-2019، نشان دهنده آمادگی روسیه برای مقابله با هرگونه تهدید تروریستی در هر شرایطی است.

علاوه بر این بالگردهای میگ-8 روسی برای نخستین بار ایجاد یک ترکیب هوایی جدید را به آزمایش گذاشتند. بعنوان بخشی از این آزمایش، ترکیبی از نیروهای تاکتیکی هوابرد تیپ 31 ارتش روسیه با استفاده از 128 فروند بالگرد ، وظایف نظامی-آموزشی مشخصی را با گروهی از نیروهای نظامی ویژه قرقیزستان و پاکستان به اجرا گذاشتند. در این عملیات 1500 نیروی چترباز مشارکت داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بازدید پوتین از مرحله فعال مانور نظامی سنتر-2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید پوتین از مرحله فعال مانور نظامی سنتر-2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید