بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از محور ساسانی فارس

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز سه شنبه 30 مرداد از محور ساسانی در فیروزآباد استان فارس که به تازگی ثبت جهانی گردیده است، بازدید کرد.

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از محور ساسانی فارس

به گزارش خبرنگار وبلاگ خبری تحلیلی، علی اصغر مونسان در جریان سفر خود به استان فارس با همراهی محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، کوروش کرمپور نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار فارس، و ابراهیم راسخ میمندی فرماندار شهرستان فیروزآباد از محور ساسانی فیروزآباد (قلعه دختر و کاخ اردشیر) از جمله بناهای تاریخی این مسیر، بازدید به عمل آورد.

معاون رئیس جمهوری در بازدید از شهر گور در فیروزآباد گفت: در گام اول در جهت سامان دهی زیرساخت ها و فضاهای لازم برای ورود گردشگر به بخش های مختلف محور تازه ثبت گردیده مسیر ساسانی در فیروز آباد، باید اقدام گردد.

او اضافه نمود: رونق چنین فضاهایی و تمهیدات لازم برای جاده و دسترسی های مناسب برای رسیدن گردشگران به این فضاها می تواند محل اشتغال زایی و کسب درآمد بیشتر باشد.

مونسان با تأکید بر این که در قالب طرح های کارشناسی گردیده می توان نسبت به ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در مهیا شدن زیرساخت های مسیر اقدام کرد، اضافه نمود: داشته های فرهنگی تاریخی مردمان این شهر می تواند محلی برای رونق و نشاط مردمی و بهبود فضای کسب و کار و نشاط اجتماعی باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس به کاخ تاریخی اردشیر رفت و از نزدیک به بازدید از این بنای تاریخی پرداخت.

منظر باستانی ساسانیان (محور ساسانی) در منطقه فیروزآباد استان فارس به عنوان بیست و سومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو و چهارمین اثر جهانی گردیده استان فارس به ثبت رسیده است.

منظر باستان شناسی ساسانی از فیروزآباد آغاز می گردد تا بیشابور و سروستان در استان فارس ادامه دارد، این منطقه شامل مجموعه ای وسیع مانند کاخ، شهر و غار شامل کاخ ساسانی در سروستان، مجموعه فیروزآباد شامل شهرگور، بنای موسوم به آتشکده و کاخ اردشیر و مجموعه آثار دوره ساسانی بیشاپور کازرون شامل شهر تاریخی بیشابور، نقوش برجسته تنگ چوگان و غار شاپور است.

با ثبت این محور در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) که طی تیرماه امسال انجام شد، تعداد آثار تاریخی ثبت جهانی گردیده استان فارس از چهار به 11 اثر افزایش یافت.

منبع: میراث آریا

به "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از محور ساسانی فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از محور ساسانی فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید