ایران جامعه بین المللی را علیه تحریم های یکجانبه فراخواند

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، نیویورک- خبرنگاران- مشاور عالی وزیر امور اقتصاد و دارایی از جامعه بین المللی خواست در اسرع وقت با هدف محو هرگونه اقدام قهرآمیز یکجانبه اقتصادی، تجاری و اقتصادی از جمله تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه علیه کشورهای درحال توسعه ترتیباتی اتخاذ نمایند.

ایران جامعه بین المللی را علیه تحریم های یکجانبه فراخواند

به گزارش خبرنگار وبلاگ خبری تحلیلی، محمد خزاعی عصر چهارشنبه به وقت محلی در نشست تامین مالی توسعه که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار گردید، این مطلب را بیان کرد.

وی با اشاره به مسائل روزافزون فراروی چندجانبه گرایی و نظام چندجانبه مالی، تجاری و مالی، افزود: اینگونه اقدامات یکجانبه، برخلاف حقوق بین الملل و منشور ملل متحد، ناقض حق توسعه و مانع دستیابی کشورها به توسعه پایدار مالی و اجتماعی است.

نماینده پیشین ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر اهمیت تجارت بین المللی به عنوان پیشرانه توسعه، تقویت نظام چندجانبه باز، قانونمند، غیر تبعیض آمیز، برابر، فراگیر و شفاف تجاری دنیای با مشارکت عادلانه و برابر همه کشورها را ضروری دانست و اظهار کرد: فرآیند الحاق کشورهای درحال توسعه فارغ از ملاحظات سیاسی به سازمان تجارت دنیای تسریع گردد.

خزاعی همچنین موانع موجود بر سر راه انتقال دانش و فناوری های نوین به کشورهای درحال توسعه را مانع دستیابی به اهداف توسعه پایدار دانست و افزود: استفاده از منابع بین المللی توسعه برای ریشه کنی فقر در دنیا الزامی است.

وی اظهار کرد: سیاست توسعه ای منوط به رعایت اولویت های ملی و راهبردهای توسعه ای ملی کشورها است. از این رو، توجه به واقعیت های ملی و نیز اصل مسئولیت های مشترک اما متفاوت ضرورت اجتناب ناپذیر است.

اجلاس سالانه تامین مالی توسعه از 26 لغایت 29 فروردین ماه در چارچوب شورای مالی- اجتماعی سازمان ملل متحد در نیویورک در حال برگزاری است و وزرای اقتصاد، دارایی و توسعه کشورها در این اجلاس شرکت دارند.

یک روز از این اجلاس به بحث و گفتگو میان کشورهای عضو با نمایندگان بانک دنیای، صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت دنیای اختصاص یافته است.

اروپام*1429

منبع: ایرنا

به "ایران جامعه بین المللی را علیه تحریم های یکجانبه فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران جامعه بین المللی را علیه تحریم های یکجانبه فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید