انگکور وات: وسیع ترین بنای تاریخی مذهبی جهان

انگکور وات محوطه ای باستانی در شهر سیم ریپ کامبوج است

انگکور وات: وسیع ترین بنای تاریخی مذهبی جهان

که مجموعه ای از بقایای پایتخت های باستانی امپراتور خمر را که بین قرن های نهم تا پانزدهم میلادی ساخته شده اند، در خود جای داده است.

انگکور وات مهمترین و معروفترین جاذبه گردشگری سی یم ریپ کامبوج

معبد بافون

این بنا در دهه 60 میلادی تخریب و نزدیک به 300 هزار قطعه از سنگ دیوارهای آن دراطراف منطقه جنگلی کامبوج پراکنده شد. اما پیش از اتمام مراحل بازسازی این معبد 30 متری، با روی کار آمدن خمرهای سرخ در سال 1975، تمامی عملیات عمرانی متوقف و برای سال ها معبد بافون نیمه ویرانه ماند.

معبد تاپروم

این معبد در قرن های 12 و 13 ساخته شده است و بعدها در زیر خاک دفن شده و این درختان بر روی آن ها قرار گرفته اند. در اوایل قرن 20 بار دیگر معبد از زیر خاک ها خارج شد. نکته جالب در مورد این درختان این است که آن ها بر روی معبد قرار دارند و ریشه های آن ها به داخل معبد نفوذ کرده و فضای آن را پوشانده است. معبدی که در آن درختان ابریشمی تمام عمارت را تصرف کرده اند. این درختان صدها سال است که در این منطقه قرار دارند و چندی پیش در سازمان یونسکو به ثبت رسیدند.

تپه پنوم باخنگ

در آنگکور، یک معبد هندو وجود دارد که بر فراز تپه ای بلند و با چشم اندازی زیبا از مجموعه آنگکور گردشگران را در غروب آفتاب به خود جلب می کند. این معبد در قرن 9 ساخته شده است. تماشای غروب آفتاب در تپه پنوم باخنگ نه فقط بخاطر زیبایی خورشید بلکه به این علت که تمام گردشگران از اقصی نقاط دنیا گرد هم می آیند و به تماشای این لحظه رویایی می پردازند همیشه جذاب خواهد بود، و جالب این است که این مکان یکی از مکان های معروف دنیا برای تماشای غروب آفتاب است.

برای دیدن این معابد باستانی در تور ویتنام، لائوس و کامبوج با خبرنگاران همسفر شوید.

منبع: اسپلیت البرز

به "انگکور وات: وسیع ترین بنای تاریخی مذهبی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگکور وات: وسیع ترین بنای تاریخی مذهبی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید