انگشت اتهام پمپئو به سمت روسیه و کوبا

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه (به وقت واشنگتن) روسیه و کوبا را به دلیل حمایت از دولت قانونی کاراکاس به تضعیف دموکراسی در ونزوئلا متهم کرد.

انگشت اتهام پمپئو به سمت روسیه و کوبا

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روسیه و کوبا را به دلیل حمایت از دولت قانونی کاراکاس به تضعیف دموکراسی در ونزوئلا متهم کرد.

وی که در یک نشست خبری در واشنگتن صحبت می کرد، با متهم کردن دولت کوبا به اعزام نیروی نظامی به ونزوئلا و یاری به دولت این کشور، مدعی شد: کوبا قدرت امپریالیست واقعی است... من حتی شنیده ام که [نیکلاس]مادورو [رئیس جمهور ونزوئلا]هیچ فردی ونزوئلایی ای در کنار خود ندارد.

او ادعا کرد که کوبا روزانه چندین هزار بشکه نفت ارزان از ونزوئلا دریافت می نماید و به همین دلیل خواستار بقای دولت در کاراکاس است. وی خاموشی های اخیر در ونزوئلا را نیز به طراحی غلط شبکه توزیع برق ونزوئلا توسط کوبا ربط داد. این در حالی است که مقام های ونزوئلا می گویند آمریکا احتمالا شبکه برق رسانی در این کشور را هک نموده است.

پمپئو سپس به انتقاد از روسیه و شرکت نفت و گاز این کشور پرداخت. او گفت: روسنفت شرکت دولتی نفت روسیه همچنان با تمرد از تحریم های ایالات متحده، از پی دی وی اس اِی شرکت دولتی نفت ونزوئلا محموله های نفتی می خرد و ایگو سچین مدیر این شرکت همچنان رگ حیاتی برای این رژیم، فراهم می نماید.

او ادعا کرد که مسکو با استفاده از رسانه های روسی مانند شبکه راشا تودی و پایگاه اسپوتنیک در کوشش است تا در برابر اعتراضات ضددولتی در ونزوئلا به مادورو یاری کند. ، باشگاه وبلاگ خبری تحلیلی

منبع: ایران آنلاین

به "انگشت اتهام پمپئو به سمت روسیه و کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگشت اتهام پمپئو به سمت روسیه و کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید