افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی در دیاربکر

شمار کشته شدگان حمله تروریستی درمنطقه کولب دیاربکر به 7 نفر رسید.

افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی در دیاربکر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دمیر اُرن٬ شمار کشته شدگان حمله تروریستی درمنطقه کولب دیاربکر به 7 نفر رسید.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه پس از سفر به دیاربکر در بیمارستان صلاح الدین ایوبی با مجروحین ملاقات نموده و پس از آن در گفت وگو با رسانه ها بیان کرد: متاسفانه شمار شهدای ما به 7 نفر رسیده و حال بعضی از مجروحین هم وخیم است. ضمن اعلام تسلیت به خانواده های قربانیان٬ اعلام می کنم که با تمام قدرت پاسخ این اقدام تروریستی پ.ک.ک را خواهیم داد.

وی همچنین اضافه کرد: جناب رئیس جمهور در تماس تلفنی با استاندار٬ خواستار اطلاعات جزئی این حمله تروریستی شده بود و زمانی که من به دیاربکر رسیدم٬ آگاه شدم که ایشان شخصاً با خانواده های قربانیان تماس تلفنی برقرار نموده و به آنها تسلیت گفته اند.

سویلو در خصوص جزئیات رویداد گفت: این روستاییان عزیز٬ با یک دستگاه مینی بوس در جاده مواصلاتی کولپ به استان موش به منظور جمع آوری هیزم در حال سفر بودند که مین دست ساز کار گذاشته شده گروه تروریستی پ.ک.ک زیر چرخ مینی بوس منفجر شد و چنین فاجعه ای رخ داد.

کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق که از سوی اردوغان به حمایت از پ.ک.ک متهم شده پس از این حمله بیان کرد: پ.ک.ک با دستان خونین و با تهدید جان غیرنظامیان٬ یک بار دیگر٬ روی پست و بی آبروی خود را نمایان کرد. قربانی شدن شهروندان معصوم را محکوم نموده و برای خاواده درگذشتگان٬ از خداوند متعال صبر مسالت می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی در دیاربکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار قربانیان حمله تروریستی در دیاربکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید