اصرارا آمریکا بر استرداد معاون شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریم ها علیه ایران

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، وزارت دادگستری آمریکا می گوید به کوشش هایش برای پیگیری استرداد معاون شرکت هوآوی به ایالات متحده ادامه می دهد؛ معاون شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران از سوی مقامات کانادا بازداشت شد.

اصرارا آمریکا بر استرداد معاون شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریم ها علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری تحلیلی، آمریکایی ها همچنان به دنبال استرداد معاون شرکت هوآوی به ایالات متحده هستند. این خبر را وزارت دادگستری آمریکا اظهار داشت.

این در حالی است که کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا نیز اظهار داشت که اتاوا از واشنگتن درخواستی مبنی بر کنار گذاشتن پرونده قضایی مطرح علیه معاون شرکت هوآوی، نداشته است.

به نوشته اسپوتنیک، ساعاتی پیش بود که سخنگوی وزارت خارجه چین توضیح داد که ایالات متحده و کانادا توافق استرداد (متهمان و مجرمان) را در ماجرای منگ وانژو، معاون شرکت هوآوی، نقض نموده اند.

امروز سه شنبه افشا شد که ایالات متحده به دنبال ارسال درخواستی رسمی به دولت کانادا برای استرداد معاون شرکت هوآوی به آمریکا است. منگ واژو حدود 52 روز پیش در ونکوور کانادا به درخواست آمریکایی ها و به اتهام نقض تحریم های واشنگتن علیه ایران بازداشت شد.

بازداشت معاون شرکت هوآوی به شدت مورد اعتراض چین نهاده شد؛ پکن از مقامات اتاوا خواست تا به صورت فوری این شهروند چینی را آزاد نمایند.

منبع: تسنیم

به "اصرارا آمریکا بر استرداد معاون شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصرارا آمریکا بر استرداد معاون شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید