اسفنانی: نوسان در قیمت یک کالا مربوط به عملکرد تعزیرات نیست

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه در ابرشهر تهران نظارت صنفی کاری بسیار سنگین است، گفت: اینکه کالایی در نقاط مختلف تهران با قیمت های متفاوت عرضه گردد به اشکال در سیستم اداره شهر باز می گردد نه عملکرد سازمان تعزیرات.

اسفنانی: نوسان در قیمت یک کالا مربوط به عملکرد تعزیرات نیست

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، محمدعلی اسفنانی با اشاره به وسعت کار تعزیرات حکومتی در حوزه نظارت بر البسه و خوراک گرفته تا اقلام مصرفی و... اظهار کرد: بهداشت و درمان بحثی بسیار وسیعی است و در این حوزه نیز نظارت داریم و گاه ضرورت دارد داخل اتاق عمل بیمارستان ها ورود کرده و وضعیت را بررسی نماییم.

وی ادامه داد: در بحث تعرفه بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود، مطب ها و... ورود می کنیم و در حوزه بیمارستانی نیز مبالغ هتلینگ بیمار را مورد نظارت قرار می دهیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: در دنیا حدود 500 هزار قلم تجهیزات پزشکی وجود دارد و در کشور 270هزار قلم تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد و ما به تمام این حوزه ها ورود می کنیم.

اسفنانی گفت: داشتن مجوز درمان و صلاحیت نیروی انسانی فعال در این مراکز بخشی دیگر از حوزه نظارتی ماست.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی تعزیرات گفت: در ابرشهر تهران نظارت صنفی کاری بسیار سنگین است؛ شاید کالایی نظیر میوه در نقاط مختلف تهران با قیمت های متفاوت عرضه گردد که به اشکال در سیستم اداره ابرشهر تهران باز می گردد؛ نه عملکرد سازمان تعزیرات!

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: یکسری کالاها و خدمات تابع قیمت گذاری ثابت هستند و نمی توانند بنابر هزینه های شهری، قیمت گذاری بالاتری داشته باشند؛ مثل قیمت لبنیات که مصرف عامه مردم است و این محصولات تابع قیمت گذاری واحد است که باید در تمام ایران اجرایی گردد و هیچ تخلفی برای تعزیرات قابل پذیرش نیست.

اسفنانی در عین حال گفت: محصولی مانند میوه درجه بندی دارد ولی گاه میوه درجه سه را با قیمت درجه یک به فروش می رسانند؛ فروشنده از سوا کردن ممانعت می کند و در این حوزه نظارت بر عهده تعزیرات نیست.

این مقام مسئول در تعزیرات حکومتی با اشاره به بازداشت 30 نفر در حوزه گران فروشی مرغ در سال گذشته اظهار کرد: با افتخار عرض می کنم از عید امسال که افزایش قانونی قیمت مرغ را داشتیم -صرف نظر از اینکه این قیمت گذاری حق بود یا خیر- تا یکی دو ماه گذشته قیمت مرغ را بصورت ثابت داشتیم و حتی از 11 هزار و 500 تومان پایین تر آمد. این کار بسیار سخت ولی شدنی بود.

اسفنانی ادامه داد: بارها شخصا نیمه شب در بازار حضور داشتم چون می خواهیم به وظایف خود عمل کنیم ولی نیازمندیم سازمان و ادارات دیگر و خاصه مردم نیز در فرهنگ مصرف کمک حال ما باشند.

وی افزود: گاه مورد هجمه قرار می گیریم که منصفانه نیست؛ در این فضا همه باید کمک کنند ولی به دلایلی حمایت لازم صورت نمی گیرد و. ما در میدان مانده ایم و با این حال مورد هجمه قرار گرفته ایم.

اسفنانی گفت: تعزیرات عامل گرانی نیست و ما در حال مبارزه با گران فروشی هستیم. گاه با گرانی مواجهیم؛ بعنوان مثال وقتی ارز گران می گردد تقصیر ما نیست ولی تعزیرات موظف است با گران فروشی برخورد کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: ما هجمه ها را به دیده منت قبول می کنیم چرا که در این حوزه تکلیف قانونی داریم.

انتهی پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اسفنانی: نوسان در قیمت یک کالا مربوط به عملکرد تعزیرات نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسفنانی: نوسان در قیمت یک کالا مربوط به عملکرد تعزیرات نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید