استفاده از پهپاد، ابررایانه و سونار برای مقابله با سیل

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی به نقل از آسین ایج، این محققان امیدوارند تعداد زیادی از فناوری های تازه خود را سال جاری برای مقابله با سیل به خدمت بگیرند. افزایش بارندگی در مناطق مرکزی امریکا در روزهای اخیر باعث طغیان رودخانه ها و به زیر آب رفتن زمین های کشاورزی شده است.

استفاده از پهپاد، ابررایانه و سونار برای مقابله با سیل

این افراد با اسکن هوایی زمین های زیرآب رفته توسط پهپادها و نیز تحلیل این داده ها با ابررایانه ها امیدوارند اطلاعات جامعی را در این زمینه به صورت طبقه بندی شده در اختیار مسئولان قرار دهند. یکی دیگر از ابزار مورد استفاده سونار یا دستگاه ردیاب زیردریایی است که با انتشار امواج صوتی برای مشخص راستا و فاصله یابی اقدام می نماید.

از مجموعه اطلاعاتی که بدین شیوه به دست می آید می توان برای کنترل جریان سیل و یافتن راستاهای تازه و بی خطر برای راهنمایی انبوه آب استفاده کرد.

مهم ترین مزیت کاربرد این فناوری ها دسترسی آنی به اطلاعات سیلاب ها است که به نیروهای امدادی و مردم در خطر یاری می نماید تا هر چه سریع تر برای نجات جان خود اقدام نمایند.

برآوردهای اولیه نشان می دهد حدود 13 میلیون آمریکایی به دنبال وقوع سیل در ایالات مرکزی آمریکا در خطر غرق شدن هستند و احتمال طغیان بیش از 200 رودخانه در حوزه آبریز رودخانه بزرگ می سی سی پی وجود دارد.

از داده های مذکور می توان برای طراحی مدل ملی آب در آمریکا نیز استفاده کرد. کوشش برای طراحی این مدل با استفاده از ابررایانه های مختلف در ویرجینیا و فلوریدا از سه سال قبل شروع شده و در قالب آن اطلاعات 8 میلیون کیلومتر رودخانه در این کشور و جریان های آبی آنها گردآوری خواهد شد.

از این مدل ها می توان برای شبیه سازی واکنش رودخانه ها به بارندگی های شدید و نحوه سیلابی شدن آنها استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از پهپاد، ابررایانه و سونار برای مقابله با سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پهپاد، ابررایانه و سونار برای مقابله با سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید