از لندن تا شانگهای، شهرهایی که به زیر آب می روند!

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، لندن، جاکارتا، شانگهای، هوستون و شماری دیگر از شهرهای دنیا که در حال فرو رفتن به زیر آب هستند با گرمتر شدن زمین به طور فزاینده ای در برابر سیل و طوفان آسیب پذیرتر می شوند.

از لندن تا شانگهای، شهرهایی که به زیر آب می روند!

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، تهدید بالا آمدن سطح آب دریاها برای شهرها رو به افزایش است؛ زیرا برنامه ریزان شهری در فرآیند آماده سازی برای مقابله با این پدیده شکست خورده اند.

برخی از شهرهای بزرگ در حقیقت در حال نشست کردن و فرو رفتن به زیر آب هستند. به طور مثال در شانگهای سطح زمین به دلیل وزن ساختمان های موجود روی آن، تحت فشار قرار گرفته است و افزایش سطح دریاها ناشی از گرمای دنیای این وضعیت را وخیم می سازد.

در گزارش جدیدی که به موضوع علوم آب و هوایی پرداخته از شهرهایی نامبرده گردیده که به دلایل مختلفی در حال غرق شدن هستند. برای مثال آنالیز ها حاکی از آن است که جاکارتا سالانه 25 سانتی متر به دلیل استخراج آب های زیرزمینی در حال فرونشستن است، هوستون در حال غرق شدن است زیرا چاه های نفت آن در حال ازبین رفتن است، بانکوک به وزن آسمان خراش ها پایین رفتن است و لندن نیز به دلایل ژئولوژیکی در شرایط مشابه قرار گرفته است.

این هشدارها به دنبال آن مطرح شد که گروهی از محققان ارشد مجمع بین المللی تغییرات آب وهوایی در نشستی در کره جنوبی گردهم جمع می شوند تا مطالعه جامعی را نهایی ساخته و معین گردد چگونه می توان از افزایش دمای یک و نیم درجه سانتیگراد زمین جلوگیری کرد.

همچنین از مجمع بین المللی تغییرات آب وهوایی درخواست گردیده تا پیامدهای چنین افزایشی را آنالیز نموده و ارزیابی نمایند می توان به چه پیشرفت هایی در زمینه محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای دست پیدا کرد.

دمای دنیا نسبت به دوره پیش از صنعتی شدن تقریبا افزایش یک درجه سانتی گرادی داشته و در صورتی که این افزایش دما به 1.5 درجه سانتی گراد برسد سطح دریاها 40 سانتی متر بالاتر خواهد آمد.

به گزارش روزنامه گاردین، طبق توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 میلادی، دولت ها متعهد گردیده اند تا از افزایش بیش از 1.5 درجه سانتی گرادی دمای دنیا جلوگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از لندن تا شانگهای، شهرهایی که به زیر آب می روند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از لندن تا شانگهای، شهرهایی که به زیر آب می روند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید