اجرای پویشنذر آبدر شرق کشور، خرید مخازن آب برای521 روستا

به گزارش وبلاگ خبری تحلیلی، مهندس محمود محمدی نسب، در برنامه روی خط خبر با اشاره به عوارض مختلف خشکسالی در حوزه های کشاورزی، محیط زیست و...، تاکید نمود: هر حوزه، دستگاه متولی و مسئولی خاص دارد که باید پاسخگوی مشکلات ایجاد گردیده باشند اما جمعیت هلال احمر در مقوله کم آبی زمانی وارد عمل شد که بحران آب شرب به وجود آمد. در برخی استان ها از جمله در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، جنوب هرمزگان و .. مردم برای تامین آب شرب سالم با مشکل روبرو اند.

اجرای پویشنذر آبدر شرق کشور، خرید مخازن آب برای521 روستا

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر براساس وظایف ذاتی خود هرجا که درد و آلام بشری وجود داشته باشد در کنار مردم است، اضافه نمود: کمک به مردمی که از مسئله خشکسالی آسیب دیده اند در استان سیستان و بلوچستان شروع شد چرا که در مطالعات و آنالیز های اولیه، صحنه های تلخی از عوارض بی آبی و عدم تامین آب شرب در این استان دیده شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر توان حل بحران آب را ندارد، گفت: هلال احمر گاهی با تجهیزات و لجستیک و نیروهای امدادی خود وارد عملیات حوادث می گردد و گاهی هم وظیفه مستقیم برای حل بحرانی را ندارد یا امکانات کافی برای حل آن را در اختیار ندارد که براساس وظایف ذاتی خود، برای احقاق حقوق مردم آسیب دیده، مطالبه گری می نماید. در حال حاضر وظیفه ما این است که در کنار مردمی که دچار بحران گردیده اند بایستیم، صدای آنها شویم و از دستگاه هایی که وظیفه تامین آب شرب را برعهده دارند، مطالبه گری کنیم.

محمدی نسب در ادامه اظهار کرد: در مطالعه نیازهای استان سیستان و بلوچستان تعیین شد 521 روستای استان برای تامین آب شرب روزانه با مشکلات جدی روبرو اند که یا شبکه آبرسانی ندارند و یا اینکه در شبکه آبرسانی این روستاها، آب تزریق نمی گردد بنابراین هلال احمر متناسب با جمعیت روستاها و سرانه مصرف روزانه آب، وظیفه تامین مخازن آب این روستاها را برعهده گرفت تا با همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی، میزان آب لازم این مخازن برای دسترسی مردم تامین گردد. از طرفی وظیفه نظارت بر سلامت آب این مخازن برعهده شبکه بهداشت و درمان نهاده شد.

وی به خدمات دیگر هلال احمر در استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای پویش نذر آب هم اشاره نمود و گفت: اعزام کاروان های سلامت با حضور پزشکان متخصص، فوق تخصص، پیراپزشکان، پرستاران و... به همراه دارو و تجهیزات درمانی لازم از 19 استان کشور به 19 شهرستان سیستان و بلوچستان، خدمت دیگری بود که انجام و با استقبال خوبی از سوی مردم و مسئولان استان روبرو شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خدمت سوم هلال احمر در قالب پویش نذر آب را توزیع 50 هزار بسته غذایی یک ماهه میان مردم عنوان تاکید نمود: با کمک مردم کشور و تامین منابع مالی لازم، هلال احمر می تواند برای کمک به آسیب دیدگان خشکسالی ورود جدی تری داشته باشد چرا که این جمعیت به عنوان یک نهاد خیریه غیردولتی برای کمک به همنوعان متکی به مشارکت ها و کمک های مردمی است.

شماره حساب 66666 در همه بانک ها آماده گرفتن کمک های مردمی است. علاوه بر این هموطنان می توانند عدد 4 را به 2099999 پیامک نموده و بخشی از هزنه تامین آب شرب سالم در مناطق و استان های دچار خشکسالی را برعهده بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اجرای پویشنذر آبدر شرق کشور، خرید مخازن آب برای521 روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای پویشنذر آبدر شرق کشور، خرید مخازن آب برای521 روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید